Echa Pucharu Polski i koronawirusa w PGNiG Superlidze

8 жовт. 2020 |

Echa Pucharu Polski i koronawirusa w PGNiG Superlidze. Damian Drobik, dyrektor sportowy ZPRP gościem specjalnym magazynu „7. Metr” w TVP Sport i na TVPSPORT.PL

Echa Pucharu Polski i koronawirusa w PGNiG Superlidze. Damian Drobik, dyrektor sportowy ZPRP gościem specjalnym magazynu „7. Metr” w TVP Sport i na TVPSPORT.PL

 

Odwołany turniej finałowy PGNiG Pucharu Polski i pandemia koronawirusa torpedująca rozgrywki PGNiG Superligi – to główne tematy najbliższego odcinka magazynu o piłce ręcznej „7. Metr”. Gościem specjalnym będzie dyrektor sportowy ZPRP Damian Drobik. Transmisja w czwartek 8 października od godz. 17:25 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport.

 

Miniony weekend miał być wielkim świętem piłki ręcznej w Polsce. Zaplanowany na na ten czas turniej finałowy PGNiG Pucharu Polski piłkarzy ręcznych nie doszedł jednak do skutku, a rywalizację odwołano na niewiele ponad dwie godziny przed pierwszym z meczów. Powód? Kilka przypadków zakażenia koronawirusem wśród zawodników klubów PGNiG Superligi po niedawnym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Z tego powodu przełożona została też mająca się odbyć 6 i 7 października 4. seria Superligi.

 

To właśnie te wydarzenia będą głównym tematem czwartkowego magazynu „7. Metr”. O ich kulisach porozmawiamy z dyrektorem sportowym ZPRP Damianem Drobikiem oraz ekspertem TVP Sport Wojciechem Zydroniem. Ponadto pochylimy się nad zeszłotygodniowymi towarzyskimi meczami reprezentacji Polski piłkarek ręcznych ze Szwedkami. O dołączenie do grona „Rycerzy Króla Artura” Siódmiaka postara się natomiast legenda boksu – Dariusz „Tiger” Michalczewski.

 

Program poprowadzą Sylwia Michałowska i Maciej Wojs.  Transmisja w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport w czwartek 8 października od godz. 17:25.W trakcie programu przeprowadzimy konkurs, w którym do wygrania będzie koszulka reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych.

 

Magazyn „7. Metr” powrócił do TVP Sport po 12 latach. Premiera odbyła się w czwartek 3 września, a gościem specjalnym był wówczas Grzegorz Tkaczyk. Program jest emitowany w każdy czwartek na antenie TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport.