Gabriela Urbaniak wśród Energetycznych

25 трав. 2017 |

Zarząd Piłka Ręczna Koszalin SA informuje, że na kolejne dwa sezony sportowe do zespołu Energa AZS Koszalin dołączy skrzydłowa Gabriela Urbaniak.

Zarząd Piłka Ręczna Koszalin SA informuje, że na kolejne dwa sezony sportowe do zespołu Energa AZS Koszalin dołączy skrzydłowa Gabriela Urbaniak.

Zawodniczka swoją karierę rozpoczęła w SKF KPR Sparta Oborniki, w barwach tego klubu występowała w latach 2006-2012. Następnie grała w SMS Gliwice (sezon 2012/2013), SMS Płock (sezon 2013/2015). Dwa ostatnie sezony sportowe, tj. 2015/2016 i 2016/2017 była zawodniczką drużyny Vistal Gdynia, z którą zdobyła Puchar Polski 2016, brązowy medal 2016 i Mistrzostwo Polski 2017.

Gabriela Urbaniak występowała w kadrach juniorskich i młodzieżowych Polski. Aktualnie powołana jest jako rezerwowa do kadry narodowej B.

 

Zdecydowałam się na przyjście do Energa AZS Koszalin, ze względu na wysoki poziom sportowy tej drużyny. Trener Anita Unijat zachęcała mnie do zmiany barw klubowych, odpowiada mi jej wizja zespołu. Jest to dla mnie szansa grania z doświadczonymi zawodniczkami. Wierzę, że uda mi się wkomponować w zespół, który będzie walczył o najwyższe cele– powiedziała Gabriela Urbaniak.

 

Ważne/przedłużone kontrakty mają: bramkarki- Beata Kowalczyk, Izabela Prudzienica, zawodniczki rozgrywające- Romana Roszak, Monika Michałów, Paulina Piwowarczyk, Marcelina Budnicka, Ksenia Protsenko, Tamara Smbatian, Paula Mazurek; skrzydłowe- Paulina Tracz, Klaudia Domaros, Dominika Grobelska, Gabriela Urbaniak oraz obrotowe – Kamila Kaczanowska, Hanna Sądej.

Nie jest to jeszcze ostateczny skład zespołu Energa AZS Koszalin.