Jadą na trudny teren

11 лют. 2022 |

Przed szczypiornistkami Młynów Stoisław Koszalin spore, ligowe wyzwanie. Wielkimi krokami zbliża się 17. seria rozgrywek PGNiG Superligi, w ramach której koszalinianki zmierzą się na wyjeździe z aktualnymi wiceliderkami ligowej rywalizacji, MKS FunFloor Perłą Lublin.

Przed szczypiornistkami Młynów Stoisław Koszalin spore, ligowe wyzwanie. Wielkimi krokami zbliża się 17. seria rozgrywek PGNiG Superligi, w ramach której koszalinianki zmierzą się na wyjeździe z aktualnymi wiceliderkami ligowej rywalizacji, MKS FunFloor Perłą Lublin.

Po zwycięstwie z kielecką Koroną Młyny Stoisław mają z pewnością ochotę na więcej, ale kolejne rywalki, przynajmniej teoretycznie, powinny być już zdecydowanie bardziej wymagające. Perła to nie tylko aktualne wiceliderki ligowej tabeli, ale też brązowe medalistki mistrzostw Polski 2020/2021, przy czym trzecie miejsce nie było dla nich do końca zadowalające, bo już 22 razy w historii klub z Lublina sięgał po złoto. W tym sezonie lublinianki uległy jedynie zespołom KPR-u Gminy Kobierzyce i Zagłębia Lubin. Miały jednak problemy w ostatnim wyjazdowym starciu ze znacznie niżej notowanym Eurobudem. Jarosławianki prowadziły do przerwy 18:14, jednak ostatecznie podopieczne Moniki Marzec wyszły na swoje i dopisały do konta kolejne trzy punkty. Łącznie mają ich 42, czyli o trzy „oczka” mniej od lubińskiego Zagłębia, które rozegrało co prawda jeden mecz więcej. Nieco gorzej w tabeli wygląda sytuacja koszalinianek. Te zajmują dopiero szóstą pozycję i zgromadziły dotychczas 14 punktów. Podopieczne trenerów Waldemara Szymańskiego i Waldemara Szafulskiego mają jednak za sobą udany występ, kiedy w dziesiątkę pokonały u siebie kielecką Koronę. Chociaż w ostatnim czasie „posypały” się bramkarki, bo Alexandra Ivanytsia powiadomiła, że spodziewa się dziecka, Natalia Filończuk nabawiła się kontuzji, a Katarzyna Zimny przechodziła zakażenie koronawirusem, to w koszalińskiej bramce egzamin na szóstkę zdała doskonale znana tutejszej publiczności Izabela Prudzienica. Chociaż zawodniczka występowała w ostatnim czasie na niższym, pierwszoligowym szczeblu rozgrywek, to udowodniła, że umiejętności i refleksu jej nie ubyło. Zaowocowało też cenne doświadczenie bramkarki i prawdopodobnie nie będzie łatwą do pokonania przeszkodą dla rywalek w kolejnym spotkaniu.

Przypominamy, że w tym sezonie zespół lubelskiej Perły dwukrotnie pokonywał „Biało-zielone”. Najpierw koszalińskie szczypiornistki uległy rywalkom na wyjeździe 18:23, a w domowym spotkaniu drugiej rundy doznały dotkliwej porażki 21:34.

Spotkanie 17. serii pomiędzy zespołami z Koszalina i Lublina zaplanowano na sobotę, 12 lutego. Początek gry o godzinie 18. Transmisję meczu będzie można śledzić za pośrednictwem portalu emocje.tv.