Jankowski nadal trenerem Energi AZS Koszalin

8 квіт. 2015 |

Zarząd Piłki Ręcznej Koszalin SA, prowadzący zespół Energa AZS Koszalin w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet, informuje o przedłużeniu umowy z trenerem Edwardem Jankowskim na kolejny sezon rozgrywkowy. Przypomnijmy, że szkoleniowiec Edward Jankowski objął drużynę w grudniu 2014 roku, po tym jak z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Reidar Møistad.

Zarząd Piłki Ręcznej Koszalin SA, prowadzący zespół Energa AZS Koszalin w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet, informuje o przedłużeniu umowy z trenerem Edwardem Jankowskim na kolejny sezon rozgrywkowy.
Przypomnijmy, że szkoleniowiec Edward Jankowski objął drużynę w grudniu 2014 roku, po tym jak z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Reidar Møistad.

 

Drużyna prowadzona przez trenera Edwarda Jankowskiego uplasowała się na 3 miejscu w tabeli po rundzie zasadniczej. Aktualnie, po tym jak zespół został wyeliminowany przez Start Elbląg z walki o medale, Energa AZS Koszalin walczyć będzie o miejsca 5-8 PGNiG Superligi Kobiet.

Pomimo tego, że już nie uda się nam rywalizować o miejsca w pierwszej czwórce, jesteśmy zadowoleni z pracy trenera Edwarda Jankowskiego. Zarząd postanowił powierzyć mu prowadzenie oraz zbudowanie zespołu na kolejny sezon – mówi Roman Granosik, Wiceprezes Zarządu.

 
Koszalin kocha piłkę ręczną, dlatego też uznałem, że jest to fantastyczne miejsce do kontynuowania mojej kariery trenerskiej – powiedział Edward Jankowski tuż po podpisaniu umowy na nowy sezon.

 

Jankowski to jeden z najbardziej utytułowanych trenerów piłki ręcznej w Polsce. Przez blisko 16 lat związany był z najlepszym klubem w Polsce, tj. drużyną MKS Lublin, z którą zdobywał Mistrzostwa Polski oraz grał w Lidze Mistrzyń.