Otwarty sparing Młynów Stoisław Koszalin

5 серп. 2022 |

13 sierpnia o godzinie 17:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się otwarty sparing, w którym miejscowe Młyny Stoisław Koszalin podejmą MKS PR Urbis Gniezno.

13 sierpnia o godzinie 17:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się otwarty sparing, w którym miejscowe Młyny Stoisław Koszalin podejmą MKS PR Urbis Gniezno.

Dla biało-zielonych będzie to pierwsza okazja do zaprezentowania się koszalińskiej publiczności po dużych zmianach, do jakich doszło w przerwie pomiędzy rozgrywkami ligowymi. – Jesteśmy zupełnie nową drużyną. Nie chodzi tylko o roszady kadrowe, ale przede wszystkim o styl, jaki prezentować będzie zespół w zbliżającym się sezonie PGNiG Superligi Kobiet – wyjaśnia Jarosław Knopik, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Szkoleniowiec biało-zielonych podkreśla, że podczas meczów kontrolnych niezwykle ważne będzie budowanie chemii oraz tzw. zwycięskiej mentalności – Gra ma dawać nam radość. Nic nie buduje bardziej zespołu oraz chemii niż zwycięstwa. Chcemy wygrywać za każdym razem. Bez względu czy będzie to mecz ligowy, pucharowy, czy przedsezonowy sparing – dodaje trener Knopik.

Jak zauważa jednak Hanna Rycharska nie ma nic lepszego, jak gra w obecności fanów. – Cieszę się, że kibice będą mogli zasiąść na trybunach. W okresie pandemii, kiedy grałyśmy przy kompletnie pustych trybunach, brakowało nam bardzo wsparcia i dopingu. Dla fanów będzie to świetna okazja, by poczuć po kilku miesiącach przerwy klimat meczów domowych oraz rozgrzewka przed inauguracją sezonu – zauważa kapitan Młynów Stoisław Koszalin.

Inauguracja zaplanowana została na weekend 10-11 września. Termin oraz godzina wyznaczone zostaną niebawem przez władze Superligi Kobiet. Póki co zapraszamy wszystkich kibiców oraz przedstawicieli mediów na otwarty sparing, który odbędzie się 13. sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej. Obiekt dla kibiców otwarty zostanie o godzinie 16:15. Od godziny 16:15 do 16:30 wszystkie zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin oraz trener będą do dyspozycji przedstawicieli mediów. Początek meczu o godzinie 17:00. Wstęp bezpłatny.

Z uwagi na niemasowy charakter wydarzenia sportowego, na trybunach zasiąść będzie mogło maksymalnie 299 osób. O możliwości wejścia do hali zadecyduje kolejność przybycia do obiektu. Przedstawicieli mediów obowiązują akredytacje z ubiegłego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. Jednocześnie informujemy, iż w Biurze Prasowym można składać już wnioski o akredytacje na kolejny sezon ligowy.