Patrycja Jura trenuje w ekstraklasie

4 лист. 2021 |

Patrycja Jura, 17-letnia zawodniczka Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Koszalińskiej zaczęła treningi z zespołem Młyny Stoisław Koszalin.

Patrycja Jura, 17-letnia zawodniczka Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Koszalińskiej zaczęła treningi z zespołem Młyny Stoisław Koszalin.

Chcielibyśmy, by młode, dobrze rokujące piłkarki z Koszalina mogły rozwijać swoje umiejętności u boku bardziej doświadczonych koleżanek, żeby docelowo mogły zasilać szeregi naszej drużyny PGNiG Superligi Kobiet. Przyglądamy się grupom młodzieżowym i staramy się wyławiać talenty… – powiedział Roman Granosik, Prezes Piłka Ręczna Koszalin SA.

Pasją do piłki ręcznej zaraziła mnie starsza siostra. Przygodę z tym sportem rozpoczęłam w 4. klasie szkoły podstawowej, w klasie o profilu sportowym. Moja pozycja to środek rozegrania – nie jest łatwa, bo wymaga kierowania całą grą, ale tu czuję się najlepiej. Pani Katarzyna Koszykowska, moja pierwsza trenerka zaszczepiła we mnie tego sportowego bakcyla i dlatego do dziś uwielbiam wszystkiego rodzaju aktywności fizyczne. Po ukończeniu szkoły podstawowej postanowiłam kontynuować swoją przygodę z piłką ręczną. Przeszłam do klubu KU AZS Politechnika Koszalińska i rozpoczęłam grę z całkiem nowym zespołem. Po pewnym czasie znalazłam się w składzie 2-ligowego zespołu, tym samym zaczęłam trenować ze starszymi koleżankami i występować w rozgrywkach 2 ligi – dodała Patrycja Jura.