Pierwszy mecz u siebie

25 вер. 2021 |

Już w najbliższą niedzielę, 26 września szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin rozegrają pierwszy mecz w tym sezonie przed swoją widownią. W spotkaniu 4. serii PGNiG Superligi podejmą drużynę Eurobud JKS Jarosław. 

Już w najbliższą niedzielę, 26 września szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin rozegrają pierwszy mecz w tym sezonie przed swoją widownią. W spotkaniu 4. serii PGNiG Superligi podejmą drużynę Eurobud JKS Jarosław. 

Jarosławianki co prawda nie mają jeszcze na koncie zwycięstwa i jako jedyny zespół pozostają bez zdobyczy punktowej, ale koszalinianki nie mogą zlekceważyć rywalek, które w poprzednim sezonie wielokrotnie prezentowały się bardzo dobrze na parkietach Superligi. Poza tym    szczypiornistki z Podkarpacia mają ambitne cele. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek nie ukrywano, że drużynie marzy się medal, a sztab szkoleniowy zapewniał, że jest ona na tyle silna, by go zdobyć. Do tej pory jarosławianki trafiały na trudne rywalki, między innymi złote i brązowe medalistki mistrzostw Polski 2020, więc dotychczasowe wyniki nie do końca  mogą obrazować tegoroczne możliwości Eurobudu. 

Koszalinianki natomiast mają na koncie dwie porażki i zwycięstwo po rzutach karnych. Na razie z dwoma punktami plasują się na szóstym miejscu w tabeli. Okres przygotowawczy oraz początek sezonu nie były łaskawe dla szczypiornistek Młynów Stoisław pod względem zdrowotnym. Niemal co chwilę zdarzały się kontuzje, które eliminowały z treningów, meczów kontrolnych, a później ligowych, kolejne zawodniczki Mimo problemów i nawracających urazów zespół od początku sezonu prezentuje się coraz lepiej i z pewnością nie można mu odmówić woli walki. Na to, by po raz pierwszy od dłuższego czasu oglądać tę walkę z trybun z niecierpliwością czekali kibice oraz sympatycy koszalińskiej drużyny. Taką okazję będą mieli już w najbliższy weekend – Nie możemy się doczekać tego pierwszego meczu przed swoją publicznością i mogę powiedzieć, że jest już w miarę dobrze w kwestiach zdrowotnych. W środę do treningów powróciła Anna Mączka i prawdopodobnie zobaczymy ją na parkiecie w kolejnym spotkaniu. Będziemy oczywiście uważać, żeby jej nie przeciążyć, ale najważniejsze jest to, że wraca do gry. Ponownie zabraknie natomiast Adrianny Nowickiej oraz Emilii Kowalik, która doznała urazu w poprzednim meczu – mówił Waldemar Szymański, trener Młynów Stoisław Koszalin. 

Starcie z Eurobudem zaplanowano na niedzielę, 26 września. Początek gry o godzinie 17 w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4. Przypominamy, że na terenie obiektów sportowych wciąż obowiązują obostrzenia sanitarne. Ci, którzy nie będą mieli możliwości oglądać sportowych zmagań z trybun mogą skorzystać z transmisji meczu za pośrednictwem portalu emocje.tv.