Pogrom w Koszalinie. Energa w kolejnej fazie Pucharu Polski

4 лют. 2016 |

Energa AZS Koszalin bez trudu zameldowała się w kolejnej fazie rozgrywek o Puchar Polski. Faworyzowane gospodynie właściwie od początku nadawały ton rywalizacji z UKS-em PCM-em Kościerzyna. Akademiczki zwyciężyły 41:28.

Energa AZS Koszalin bez trudu zameldowała się w kolejnej fazie rozgrywek o Puchar Polski. Faworyzowane gospodynie właściwie od początku nadawały ton rywalizacji z UKS-em PCM-em Kościerzyna. Akademiczki zwyciężyły 41:28.

Gospodynie od samego początku narzuciły swój styl gry. Stawką był awans do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski. W tej fazie nie ma bowiem meczów rewanżowych. W ostatnim czasie Akademiczki z Koszalina są na przysłowiowej fali i co kolejkę poprawiają swój dorobek punktowy. Także w starciu 1/8 finału PP z UKS-em PCM-em Kościerzyna były zdecydowanymi faworytkami

Mocna obrona i dobrze konstruowany atak pozycyjny koszalinianek odniósł swój skutek w wyniku na tablicy świetlnej. Funkcjonowały skrzydła, ale i druga linia potrafiła swoje dołożyć. Nieciekawie wyglądało to po drugiej stronie parkietu. Kościerzynianki przez pierwszy kwadrans „dorobiły się” raptem 6 bramek, tracąc przy tym aż 11.

Zadowolona z postawy swoich podopiecznych Anita Unijat nie zamierzała prosić o przerwę na żądanie. Jej vis’a vis Dariusz Męczykowski już tak łatwo nie miał. Przy stanie 14:9 zaprosił zawodniczki do siebie. Co ciekawe, czas podziałał na przyjezdne mobilizująco, ale dystans po pierwszej części widowiska i tak był całkiem duży.

Po zmianie stron wydawało się, że UKS wyjdzie jeszcze bardziej zmotywowany. Brakowało jednak atutów. Tymczasem Energetyczne grały bez żadnej presji. Unijat bardzo szybko mogła wykorzystać wszystkie swoje zawodniczki i, poza bramkarkami i Joanną Chmiel, każda dołożyła od siebie przynajmniej bramkę. W 44. minucie było 30:20. Ostatecznie gospodynie przekroczyły „czterdziestkę” kończąc zawody wynikiem 41:28.

Energa AZS KoszalinUKS PCM Kościerzyna 41:28 (18:13)

Energa AZS: Kowalczyk, Wiercioch – Michałów 1, Roszak 5, Stasiak 3, Budnicka 1, Trawczyńska 5, Domaros 3, Chmiel, Kaczanowska 5, Błaszczyk 2, Nesciaruk 5, Sądej 5, Kołodziejska 4, Nowicka 2.
Karne: 5/5
Kary: 10 min.

UKS PCM: Liskowska – Dzienisz 3, Belter 4, Sus 3, Żukowska 2, Ziółkowska 2, Białek 2, Górna 6, Wójcik 4, Jakubowska 2, Borysławska.
Karne: 5/8
Kary: 6 min.

Kary: Energa AZS – 10 min. (Michałów, Stasiak, Trawczyńska, Domaros, Nowicka – 2 min.); UKS PM – 6 min. (Sus – 2 min., Borysławska – 4 min.).

Sędziowie: Leszczyński, Piechota (obaj z Płocka).
Widzów: 600.