Porażka w Jarosławiu

16 вер. 2019 |

Kolejnej porażki w rozgrywkach PGNiG Superligi doznały szczypiornistki zespołu Piłka Ręczna Koszalin. Tym razem uległy beniaminkowi ekstraklasy, drużynie Eurobud JKS Jarosław 24:25.

Kolejnej porażki w rozgrywkach PGNiG Superligi doznały szczypiornistki zespołu Piłka Ręczna Koszalin. Tym razem uległy beniaminkowi ekstraklasy, drużynie Eurobud JKS Jarosław 24:25.

Chociaż to koszaliniaki były typowane faworytkami spotkania to powracające po 17 latach na najwyższy szczebel rozgrywek jarosławianki dały do zrozumienia, że nieprzypadkowo znalazły się w czołówce polskich zespołów. Wykazywały się zarówno skutecznością w obronie jak i w ataku. Jednocześnie koszalińskie szczypiornistki nie potrafiły w dniu meczu „wykrzesać” z siebie formy, do której w poprzednich sezonach przyzwyczaiły swoich kibiców i sympatyków. – Grałyśmy zbyt chaotycznie, przez co przynajmniej dziesięć stuprocentowych sytuacji pozostało niewykorzystanych, w tym także trzy szanse na bramkę z rzutu karnego – stwierdziła Anita Unijat, trenerka Piłka Ręczna Koszalin i dodała: – Muszę przyznać, że zespół przeciwniczek jest dość solidny i grałyśmy na trudnym terenie. To nas jednak nie usprawiedliwia, bo te trzy punkty powinnyśmy zabrać do Koszalina. Dałyśmy sobie po prostu dyktować warunki, a „goniąc” przez całe spotkanie i nie rzucając sytuacji stuprocentowych meczu się nie wygra.

Skład i bramki Piłka Ręczna Koszalin: Natalia Filończuk, Aleksandra Sach, Izabela Prudzienica – Dominika Han 2, Gabriela Urbaniak 1, Paula Mazurek , Paulina Tracz 3, Gabriela Haric 4, Natalia Volovnyk , Hanna Rycharska 3, Lesia Smolinh 1 , Martyna Borysławska , Marta Tomczyk , Iuliia Andriichuk 9, Anna Mączka 1.

Skład i bramki Eurobud JKS Jarosław: Karolina Szczurek – Natalya Turkalo 6, Martyna Żukowska 5, Magda Balsam 4, Katarzyna Kozimur 4, Moniky Novais Bancilon 2, Julia Pietras 2, Kinga Struzik 2, Olesia Donets, Angelika Luberecka.

Następny mecz ligowy będzie pierwszym, który koszalinianki rozegrają przed swoją widownią w tym sezonie. W środę, 18 września podejmą zespół KPR Gminy Kobierzyce. O szczegółach spotkania poinformujemy wkrótce.

Wyniki pozostałych meczów 2. kolejki: MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – EKS Start Elbląg (21:24), KPR Ruch Chorzów – MKS Perła Lublin (24:34), KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin (27:26 ). (as)