Prezentacja zespołu Młyny Stoisław Koszalin

31 серп. 2021 |

We wtorek, 31 sierpnia na Rynku Staromiejskim zaprezentowano skład drużyny, która od września będzie reprezentować barwy Młynów Stoisław Koszalin na parkietach Superligi w sezonie 2021/2022. Rozpoczęcie rozgrywek zaplanowano na wtorek, 7 września

We wtorek, 31 sierpnia na Rynku Staromiejskim zaprezentowano skład drużyny, która od września będzie reprezentować barwy Młynów Stoisław Koszalin na parkietach Superligi w sezonie 2021/2022. Rozpoczęcie rozgrywek zaplanowano na wtorek, 7 września

Jeszcze do niedawna emocjonowaliśmy się poprzednim, bardzo trudnym sezonem, pod względem organizacyjnym, logistycznym i sportowym. Już za kilka dni ponownie rozpoczniemy walkę i mam nadzieję, że ten sezon będzie łatwiejszy przynajmniej organizacyjnie. Jestem natomiast pewny, że będzie zdecydowanie trudniej pod kątem sportowym. Znając dziewczyny, mogę jednak zagwarantować, że będą zostawiały serce na boisku i każdy mecz ligowy będziemy traktować jako ten najważniejszy walcząc o trzy punkty – mówił Roman Granosik, prezes klubu Piłka Ręczna Koszalin

Wraz z końcem sezonu 2020/2021 z Młynami Stoisław pożegnały się: Dominika Grobelska, Natalia Volovnyk, Iuliia Andriichuk oraz Lesia Smolinh. Dołączyły za to cztery nowe zawodniczki: Żaneta Lipok, Aleksandra Zaleśny, Adriana Kurdzielewicz i Martyna Żukowska.

W zespole pozostają bramkarki: Natalia Filończuk, Aleksandra Krebs i Katarzyna Zimny. Grono rozgrywających tworzą: Adrianna Nowicka (kapitan), Paula Mazurek, Martyna Borysławska, Anna Mączka, Gabriela Haric, Martyna Żukowska oraz Adriana Kurdzielewicz. Na skrzydłach zobaczymy: Gabrielę Urbaniak, Emilię Kowalik, Aleksandrę Zaleśny i Żanetę Lipok. Na pozycji obrotowej pozostają Hanna Rycharska oraz Daria Somionka.

Sztab szkoleniowy tworzy dwóch trenerów – Waldemar Szafulski i Waldemar Szymański. Funkcję fizjoterapeuty nadal będzie pełnić Kamil Duda. Asystował mu będzie Tomasz Dorawa. Psychologiem drużyny jest Aleksandra Zienowicz. Drużyną opiekuje się również dietetyczka Marta Pawelec. Za analizę materiałów wideo odpowiedzialny będzie Dominik Bonisławski.
Superligę w nowym sezonie niezmiennie będzie tworzyć osiem drużyn. Oprócz Młynów Stoisław o tytuł mistrza Polski powalczą także: EKS Start Elbląg, Eurobud JKS Jarosław, KPR Gminy Kobierzyce, MKS Lublin, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, MKS Zagłębie Lubin oraz ekipa Suzuki Korona Handball Kielce, która awansowała do najwyższej w kraju klasy rozgrywkowej. Od sezonu 2021/2022 na parkietach Superligi nie zobaczymy już drużyny KPR Ruch Chorzów.

W pierwszym meczu ligowym „Biało-zielone” zmierzą się na wyjeździe ze startem Elbląg. Spotkanie zaplanowano na środę, 8 września. O szczegółach poinformujemy wkrótce.