Rekord sezonu w Koszalinie! Kibice wspierają biało-zielone!

27 жовт. 2022 |

Ponad 1000 widzów zasiadło na trybunach podczas ostatniego meczu ligowego Młynów Stoisław Koszalin. Klub zapowiada podejmowanie kolejnych działań w celu zwiększenia frekwencji w obiekcie.

Ponad 1000 widzów zasiadło na trybunach podczas ostatniego meczu ligowego Młynów Stoisław Koszalin. Klub zapowiada podejmowanie kolejnych działań w celu zwiększenia frekwencji w obiekcie.

Do tej pory w koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej biało-zielone rozegrały trzy mecze ligowe. Podczas inauguracji sezonu z Galiczanką Lwów na trybunach zasiadło 850 widzów. Mecz z KPR Ruchem Chorzów obejrzało natomiast 550 kibiców. Podczas ostatniego meczu ligowego z MKS PR Urbis Gniezno w hali pojawiło się ponad 1000 widzów! To rekord sezonu i najlepszy wynik klubu od „czasów pandemii”.

Nie ukrywamy, że wsparcie kibiców w ostatnim meczu ligowym dało nam motywację i energię do walki. Mecz był wyrównany, ale przed drugą połową spotkania powiedziałyśmy sobie, że trzeba się wziąć do roboty, bo nie możemy zawieść naszych kibiców – twierdzi Hanna Rycharska, kapitan Młynów Stoisław Koszalin.

Oczywiście do zapełnienia Hali Widowiskowo-Sportowej mogącej pomieścić 3000 widzów jeszcze daleka droga, jednak władze klubu nie ukrywają, że cieszy ich wysoka frekwencja podczas ostatniego meczu ligowego. – Prowadzimy szereg działań mających na celu zwiększenie frekwencji w naszym obiekcie. Są to m.in. akcje i współpraca z przedszkolami miejskimi, niedługo także rozpoczynamy kampanię „Młyny Stoisław Koszalin w Twojej szkole”, która ma na celu zachęcenie młodzieży do udziału w naszych meczach. Chcemy, by kibicowanie biało-zielonym było po prostu „modne” – komentuje Roman Granosik, prezes klubu.

Warto podkreślić, że działania klubu wychodzą także poza obszar miasta. Młyny Stoisław Koszalin współpracują m.in. z SPR Victorią Postomino, czy też wezmą udział w meczach pokazowych w Sławnie i Ustce (13 listopada – dop. red.), których celem jest promocja piłki ręcznej kobiet.

Mamy młodą, waleczną drużynę. Wsparcie z trybun jest zawsze dodatkową mobilizacją do dania z siebie 120 procent możliwości. Dziękujemy kibicom za to, że nas wspierają i… do zobaczenia podczas kolejnych meczów PGNiG Superligi Kobiet – komentuje Jarosław Knopik, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Kolejny mecz ligowy w hali przy Śniadeckich 4, Młyny Stoisław Koszalin rozegrają 20 listopada o godzinie 17:00. Rywalkami będą zawodniczki MKS FunFloor Lublin.