W Kielcach na drugim miejscu

22 серп. 2021 |

Szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin mają za sobą kolejny turniej towarzyski. Tym razem w Kielcach, w ramach przygotowań do sezonu 2021/2022 PGNiG Superligi stanęły do dwudniowej rywalizacji z polskimi zespołami ze swojego szczebla rozgrywek oraz z I ligi.

Szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin mają za sobą kolejny turniej towarzyski. Tym razem w Kielcach, w ramach przygotowań do sezonu 2021/2022 PGNiG Superligi stanęły do dwudniowej rywalizacji z polskimi zespołami ze swojego szczebla rozgrywek oraz z I ligi.

Oprócz koszalinianek do udziału w imprezie zgłosiły się: brązowe medalistki ubiegłego sezonu Superligi MKS FunFloor Perła Lublin, pierwszoligowa drużyna MTS Żory oraz oczywiście gospodynie turnieju Suzuki Korona Handball Kielce, które awansowały w tym roku do najwyższej w kraju klasy rozgrywkowej.

Zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu wszyscy uczestnicy imprezy rozegrali po trzy spotkania. W piątek „Biało-zielone” zmierzyły się z miejscową Koroną oraz z dobrze znanymi im rywalkami z Lublina. W pierwszym meczu wygrały z kielczankami 33:24, natomiast w drugim uległy wyraźnie lubelskiej Perle 20:33. W sobotę zaś koszalinianki miały okazję sprawdzić się w starciu z ekipą MTS Żory. Podopieczne trenerów Waldemara Szafulskiego i Waldemara Szymańskiego pokonały przeciwniczki 33:25. – Jest to kolejny etap „układania” zespołu z tymi możliwościami zdrowotnymi jakie w tym momencie mamy. Większość problemów związanych ze zdrowiem, które miały początek w zeszłym sezonie powoduje, że nie wszystko idzie po naszej myśli i skład na treningach oraz w meczach kontrolnych nie jest liczebnie zadowalający. Na turniej w Kielcach nie pojechała Hanna Rycharska, ale mamy nadzieję, że za niecałe dwa tygodnie będzie już mogła wrócić do grania. Brakowało też Pauli Mazurek. Bardzo na nią liczyliśmy, ale dolegliwości od miesiąca nie pozwalają jej trenować i na razie nie wiemy kiedy powróci do treningów. Chcielibyśmy maksymalnie wykorzystać potencjał zdrowotny i techniczno-taktyczny tego zespołu, który mamy w tej chwili do dyspozycji. Ta „układanka” drużyny nadal trwa, a turniej w Kielcach to był kolejny dobry moment. Były to kolejne mecze, w których mogliśmy liczyć na nasze wszystkie trzy bramkarki i śmiało można powiedzieć, że mamy fajną bramkę na następny sezon. To na pewno będzie nasz silny punkt. Jesteśmy też  zadowoleni z trzech nowych zawodniczek, które do nas dołączyły: skrzydłowych: Żanety Lipok i Aleksandry Zaleśny oraz rozgrywającej Martyny Żukowskiej. Poza tym mieliśmy okazję zmierzyć się z Koroną, która awansowała w tym sezonie do Superligi. Po tym spotkaniu widać, że jest to zespół mający w szeregach doświadczone zawodniczki i na pewno będzie niebezpieczny na swoim terenie. Myślę też, że będzie to drużyna z tendencjami do coraz lepszej gry na tym szczeblu rozgrywek– mówił Waldemar Szafulski, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Ostatecznie w turnieju najlepsze okazały się szczypiornistki z Lublina, a za nimi uplasowały się koszalinianki. Trzecia pozycja przypadła gospodyniom imprezy, a czwarta zawodniczkom drużyny MTS Żory.

Następnym sprawdzianem formy ma być dla koszalinianek sparing u siebie z pierwszoligowym, duńskim zespołem Roskilde, zaplanowany na piątek, 27 sierpnia. Co ważne, będzie to pierwszy mecz kontrolny z udziałem kibiców, którzy ze względu na pandemię nie mogli w ubiegłym sezonie oglądać zmagań „Biało-zielonych” w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Wyniki wszystkich spotkań:

Suzuki Korona Handball Kielce – Młyny Stoisław Koszalin 24:33
MKS FunFloor Perła Lublin – MTS Żory 36:21
Młyny Stoisław Koszalin – MKS FunFloor Perła Lublin 20:33
Suzuki Korona Handball Kielce – MTS Żory 28:15
MTS Żory – Młyny Stoisław Koszalin 25:33
Suzuki Korona Handball Kielce – MKS FunFloor Perła Lublin 27:36