Łatwo nie było

20 maj 2023 | Relacja

O ile z poznaniankami nie było większych problemów, tak warszawianki dały w kość szczypiornistkom Młynów Stoisław Koszalin. Niemniej, drugiego dnia turnieju barażowego w Płocku koszalinianki pokonały Biowell Handball Warszawa 23:19.

Koszalinianki miały już okazję rywalizować z warszawskim zespołem w styczniowym meczu pucharowym. Już wtedy przekonały się, że to wymagający przeciwnik, na którego trzeba uważać. W Płocku, jak samo jak kilka miesięcy wcześniej Biowell Handball postawił rywalkom trudne warunki i od pierwszych sekund pokazywał, że poważnie myśli o awansie do Superligi. Co prawda zawodniczki trenera Krzysztofa Przybylskiego od początku stwarzały sytuacje rzutowe, ale trudno było im się przebić przez obronę warszawianek. Doskonale spisywała się też ich bramkarka Natalia Suliga. Po pięciu minutach gry pierwszoligowiec prowadził 3:1. Koszaliniankom udało się jednak odrobić straty, a niebawem objęły pierwsze prowadzenie (12. min – 4:3). Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana i zacięta rywalizacja (26. min – 7:7). Do przerwy było 10:8 dla szczypiornistek Młynów Soisław, które pod koniec pierwszej połowy starały się „odkupić winy” za niezbyt dobry początek w ich wykonaniu. Po zmianie stron boiska warszawianki odrobiły straty, a na tablicy znów widniał remis. Tym razem 11:11 (35. min). Do końca lepiej prezentowały się koszalinianki, ale dopiero na niespełna osiem minut przed ostatnim gwizdkiem zyskały bezpieczną przewagę (21:15) i można było mówić o tym, że kontrolują przebieg spotkania. – Niestety, ten sezon nie należy do naszych najlepszych i dzisiejszy mecz to też nie był „spacerek”. Dla nas liczy się jednak wynik końcowy i z niego się cieszymy – stwierdziła po spotkaniu Aleksandra Zaleśny, skrzydłowa Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Katarzyna Zimny, Natalia Filończuk – Karina Bayrak 5, Patrycja Jura, Gabriela Urbaniak 4, Żaneta Lipok 2, Aleksandra Zaleśny 2, Barbara Choromańska, Emilia Kowalik 1, Hanna Rycharska 1, Nicola Żmijewska, Kristina Kubisova 7, Adrianna Nowicka 1.


Skład i bramki Biowell Handball Warszawa: Oliwia Suliga, Alicja Klarkowska 1 – Patrycja Kozak 9, Magdalena Chrapusta 3, Oleksandra Furmanets 2, Sara Szczukocka 2, Kamila Grzesista 1, Katarzyna Pożoga 1, Jagoda Lasek, Olga Lewandowska, Dominika Macikowska, Julia Zając, Wiktoria Zakrzewska, Laura Zdziebłowska, Martyna Niedziółka, Karolina Siewirska. 


W ostatnim meczu turnieju koszalinianki zmierzą się z zespołem SWWS Energa Szczypiorno Kalisz. Początek spotkania w niedzielę, 21 maja o godz. 10.