„Baw się ruchem” z Energą AZS Koszalin

10 gru 2014 |

„Baw się ruchem”- pilotażowy projekt szkoleniowy dla nauczycieli, z udziałem dzieci klas I-III i piłkarek ręcznych Energa AZS Koszalin!

„Baw się ruchem”- pilotażowy projekt szkoleniowy dla nauczycieli, z udziałem dzieci klas I-III i piłkarek ręcznych Energa AZS Koszalin!

Na początku grudnia Hala Widowiskowo-Sportowa w Koszalinie zapełniła się uczniami klas I-III, ze szkół podstawowych nr 7, 17, 21 oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej. Łącznie w projekt „Baw się ruchem” zaangażowanych było aż 21 klas!

Ponad 200 dzieci wraz ze swoimi nauczycielami wychowania fizycznego wzięło udział w licznych grach, zabawach i konkurencjach sportowych. „Baw się ruchem” to projekt, który ma zachęcić nasze maluchy do ruchu i uprawiania sportu, a wychowawcom dostarczyć nowe pomysły i materiały szkoleniowe.

Udział w tym wydarzeniu wzięła też drużyna – Energa AZS Koszalin. Uczestnictwo piłkarek ręcznych było dla dzieci ogromną frajdą i przeżyciem. Nie każdy bowiem ma możliwość stanąć na jednym boisku z zawodniczkami, których mecze ogląda się w telewizji! Zapewne będzie to dla najmłodszych doświadczenie dopingujące do uprawiania sportu. Dzieciom dzielnie kibicowała maskotka klubu, były też drobne upominki.

Twórcami programu i koordynatorami projektu są Małgorzata Kulik- doradca metodyczny Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie oraz Mariusz Dobrzeniecki- trener dwóch drużyn piłkarek ręcznych, tj. dzieci i młodziczek Energii AZS Koszalin.

Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w projekcie pilotażowym. Mamy nadzieję, że będą kolejne edycje. Sport to zdrowie, więc „bawmy się ruchem” – szczególnie dla dzieci i młodzieży jest to zdecydowanie lepsze niż siedzenie godzinami przed komputerem, czy telewizorem.

Program „Baw się ruchem” powstał przy wsparciu finansowym i zaangażowaniu organizacyjnym Miasta Koszalin, klubu Piłka Ręczna Koszalin S.A. oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.