„Biało-zielone” górą

10 kwi 2021 |

Po trzech porażkach z rzędu szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin mają na koncie wyczekiwane zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi. W meczu 21. serii, po zaciętej walce pokonały u siebie ekipę KPR Gminy Kobierzyce 19:16.

Po trzech porażkach z rzędu szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin mają na koncie wyczekiwane zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi. W meczu 21. serii, po zaciętej walce pokonały u siebie ekipę KPR Gminy Kobierzyce 19:16.

Myślę, że popełniłyśmy dziś zbyt dużo błędów. Takie rzeczy później się po prostu mszczą. Każdy zespół grał mocno w obronie i trudno było się dostać do bramki. Udawało nam się to, ale nie wykorzystywałyśmy stuprocentowych sytuacji. Przyjechałyśmy tu po to, żeby wygrać i nie wiem co się wydarzyło. Na pewno będziemy analizować ten mecz i mam nadzieję, że następny będzie należał do nas. Na razie mamy jednak nad czym pracować. Oczywiście gratulacje należą się zespołowi z Koszalina – mówiła po spotkaniu Zuzanna Ważna, obrotowa ekipy z Kobierzyc.

Chociaż faworytkami meczu z pewnością były „Kobierki”, czyli aktualne wiceliderki ligowej rywalizacji, to miejscowe od początku dyktowały przeciwniczkom twarde warunki gry. „Biało-zielone” postawiły na skuteczną obronę, przez którą przyjezdnym trudno było się przedrzeć. Pierwszą bramkę na koncie zapisały dopiero po trzech minutach z rzutu karnego. Koszalinianki dobrze radziły sobie w defensywie, słabiej było w ataku. Co za tym idzie szczypiornistki Młynów Stoisław długo nie zdobywały bramek. Pierwszy raz udało im się to dopiero po sześciu minutach rywalizacji i od tego momentu to one królowały na parkiecie. Po kwadransie było 7:3 na korzyść miejscowych. Przyjezdne nie miały oczywiście zamiaru się poddawać. Niebawem zmniejszyły różnicę (18. min – 8:5), co zaniepokoiło Waldemara Szafulskiego. Szkoleniowiec koszalińskiej ekipy poprosił więc o czas. Rady udzielone podopiecznym przyniosły taki skutek, że przez dłuższy czas koszalinianki utrzymywały przynajmniej bezpieczne prowadzenie (23. min – 9:6). Mimo dwóch dwuminutowych kar, które przytrafiły się drużynie z Kobierzyc w ostatnich minutach pierwszej połowy, „Kobierki” grały z pazurem. Na krótko przed przerwą udało im się doprowadzić do remisu 10:10. Ostatecznie zespoły schodziły do szatni przy rezultacie 11:10 na korzyść miejscowych.

Po zmianie stron boiska obie drużyny nie ustawały w staraniach o kolejne bramki, ale większość prób kończyła się fiaskiem, bo piłkę przeważnie zatrzymywały w rękach doskonale broniące w tej części meczu bramkarki: Oleksandra Krebs oraz Beata Kowalczyk. Koszalinianki utrzymywały jednobramkowe prowadzenie, które udało im się wypracować przez pierwszych 30 minut gry (42. min – 13:12). Miejscowe co prawda zwiększyły przewagę (44. min – 15:12), ale nieco pewniejszym prowadzeniem nie cieszyły się długo. Najpierw skuteczna na linii 7. metra okazała się Aleksandra Tomczyk, a następnie do zmniejszenia różnicy przyczyniła się Zuzanna Ważna (48. min – 15:14). Poza tym „Biało-zielonym” momentami brakowało skuteczności, a sporym utrudnieniem okazywała się obrona doświadczonej Beaty Kowalczyk. Szansa na zwiększenie przewagi pojawiła się, gdy trzecią już karę dwóch minut i zarazem czerwoną kartkę otrzymała Aleksandra Kucharska. Koszalinianki okazji nie wykorzystały. Do remisu 16:16 doprowadziły natomiast rywalki po udanym rzucie karnym w wykonaniu Kingi Jakubowskiej. Do ostatnich sekund w koszalińskiej hali widowisko-sportowej toczyła się pełna emocji, zacięta rywalizacja. Obu zespołom nie można odmówić zaangażowania i woli walki, ale tym razem to miejscowe zachowały więcej zimnej krwi, dzięki czemu zapisały na koncie wyczekiwane zwycięstwo. Dodatkowo sympatyków koszalińskiej ekipy może cieszyć powrót po kontuzjach Natalii Filończuk, Hanny Rycharskiej oraz Pauli Mazurek. – To obroną zazwyczaj wygrywa się mecze i my dziś to pokazałyśmy tracąc zaledwie szesnaście bramek. Najbardziej cieszymy się z tego, że doprowadziłyśmy to zwycięstwo do końca. Nie raz się już bowiem w tym sezonie zdarzało, że wygrywałyśmy tylko pierwszą połowę. Tym razem nie odpuściłyśmy. Bardzo potrzebowałyśmy tego zwycięstwa i cieszymy się, że się udało – mówiła po spotkaniu Adrianna Nowicka, kapitan Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Oleksandra Krebs, Natalia Filończuk – Gabriela Urbaniak 4, Paula Mazurek 2, Gabriela Haric, Natalia Volovnyk 3, Emilia Kowalik 1, Hanna Rycharska 4, Adrianna Nowicka 1, Lesia Smolinh 3, Martyna Borysławska, Iuliia Andriichuk 1, Daria Somionka.
Skład i bramki KPR Gminy Kobierzyce: Beata Kowalczyk – Kinga Jakubowska 6, Aleksandra Kucharska, Karolina Mokrzka 2, Paulina Ilnicka, Aleksandra Tomczyk 1, Małgorzata Buklarewicz, Natalia Janas 4, Mariola Wiertelak, Zuzanna Ważna 1, Andela Ivanović, Zorica Despodovska 2, Karolina Wicik.

Waldemar Szafulski, wypowiedź po meczu Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce

Adrianna Nowicka, wypowiedź po meczu Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce