Arcyważne starcie w Elblągu

25 lis 2022 |

Młyny Stoisław Koszalin nieco wcześniej zakończyły przerwę w rozgrywkach PGNiG Superligi zaległym meczem z zespołem MKS FunFloor Lublin. Koszalinianki nie zdobyły punktów, ale będą miały ku temu okazję już w najbliższą niedzielę, 27 listopada. Na ten dzień zaplanowano ich wyjazdową rywalizację 7. serii z zespołem EKS Start Elbląg, czyli z „sąsiadkami” z ligowej tabeli.

Młyny Stoisław Koszalin nieco wcześniej zakończyły przerwę w rozgrywkach PGNiG Superligi zaległym meczem z zespołem MKS FunFloor Lublin. Koszalinianki nie zdobyły punktów, ale będą miały ku temu okazję już w najbliższą niedzielę, 27 listopada. Na ten dzień zaplanowano ich wyjazdową rywalizację 7. serii z zespołem EKS Start Elbląg, czyli z „sąsiadkami” z ligowej tabeli.

W swoim ostatnim spotkaniu, koszalinianki „nie przypilnowały” rywalek, przez co zawodniczki FunFlooru między dwunastą, a trzydziestą minutą wypracowały sobie sporą przewagę. W drugiej połowie, mimo zdecydowanie lepszej postawy podopiecznych trenera Knopika, nie udało im się odrobić strat. Jeśli Młyny Stoisław poważnie myślą o trzech punktach w zbliżającym się spotkaniu nie mogą sobie pozwolić na to, co stało się w rywalizacji z lubelskim MKS-em. Determinacja koszalińskiego zespołu powinna być jeszcze większa, bo elbląski Start wydaje się być rywalem w ich zasięgu. Drużyny z Koszalina i Elbląga sąsiadują ze sobą w tabeli i prezentują w tym sezonie zbliżony poziom. Młyny Stoisław zajmują siódmą lokatę. Zgromadziły dotychczas 6 punktów. Z kolei elblążanki plasują się na 6. miejscu z dorobkiem dziewięciu punktów. Koszaliński zespół musi mieć na uwadze też fakt, że ich kolejne rywalki na pewno także będą chciały się zaprezentować jak najlepiej po ostatniej porażce, której doznały w starciu z KPR Gminy Kobierzyce. Start uległ aż „Kobierkom” 26:45.

Mamy już oczywiście plan na zbliżający się mecz z zespołem z Elbląga i właśnie przygotowujemy się do tego spotkania. Dobrze znamy się z tą drużyną i tu nie będzie mowy o zaskoczeniach. Koszalinianki wiedzą na co stać elblążanki, a elblążanki doskonale zdają sobie sprawę z tego na co stać koszalinianki. Po zmianie trenera nasze rywalki grają szybciej, na większym ryzyku przechodzą z obrony do ataku i to rzuca się w oczy. Start, podobnie jak my, ma pewne problemy kadrowe, ale na pewno dużą rolę w ich zespole odgrywają m.in. doświadczona już zawodniczka, Marta Gęga i bramkarka Aleksandra Hypka. Myślę, że kluczową rolę w tym meczu odegrają defensywa i właśnie bramkarki. Mam nadzieję, że nasze odegrają te ważną rolę bardziej znacząco. Szykujemy się na mecz walki, można powiedzieć o „sześć” punktów. Każdy z zespołów wie, że takie spotkania są kluczowe, bo każdy chce w drugiej części sezonu znaleźć się w górnej części tabeli. Nasza uwaga musi być skupiona na tym, by było jak najmniej słabszych momentów. Cieszy nas to, że do treningów wróciła Anna Mączka, bo to duże wsparcie zarówno w obronie jak i w ataku – podkreślił Jarosław Knopik, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Przypominamy, że Młyny Stoisław i Start miały okazję zmierzyć się ze sobą w okresie przygotowawczym podczas Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Elblągu. Koszalinianki uległy wtedy gospodyniom 24:29. – Dobrą piłkę ręczną graliśmy przez pierwszych dwadzieścia minut. Później uszło z nas powietrze i nie dotrzymaliśmy już kroku rywalkom – mówił wtedy trener Jarosław Knopik. Przed jego podopiecznymi kolejna szansa, by dotrzymać kroku elblążankom, tym razem szansa ligowa o ważne trzy punkty.

Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 27 listopada. Początek rywalizacji o godz. 16. Transmisję meczu będzie można śledzić za pośrednictwem portalu emocje.tv.

Partnerem strategicznym drużyny Młyny Stoisław Koszalin jest Gmina Miasto Koszalin. Dzięki rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej, w PGNiG Superlidze Kobiet, zespół poprzez sport promuje Gminę Miasto Koszalin na arenie ogólnopolskiej.