Bez punktów w Lublinie

9 wrz 2019 |

Niezbyt szczęśliwie rozpoczął się sezon PGNiG Superligi dla szczypiornistek zespołu Piłka Ręczna Koszalin. Już w pierwszym ligowym spotkaniu trafiły na silnego przeciwnika, drużynę MKS Perła Lublin. Koszalinianki przegrały na wyjeździe z aktualnymi mistrzyniami Polski 25:28.

Niezbyt szczęśliwie rozpoczął się sezon PGNiG Superligi dla szczypiornistek zespołu Piłka Ręczna Koszalin. Już w pierwszym ligowym spotkaniu trafiły na silnego przeciwnika, drużynę MKS Perła Lublin. Koszalinianki przegrały na wyjeździe z aktualnymi mistrzyniami Polski 25:28.

Początek spotkania niewątpliwie należał do koszalinianek. Prowadzenie utrzymywały do 18. minuty (8:7). Gospodynie meczu wykorzystały chwilowo gorszą dyspozycję rywalek i szybko odrobiły straty… z nawiązką. Do przerwy było 15:12 na korzyść „Perły”. Po zmianie stron na boisku toczyła się wyrównana i emocjonująca walka. – W mecz weszłyśmy bardzo dobrze, ale mniej więcej po dwudziestu minutach wkradła się w zespole nerwowość i zaczęłyśmy popełniać błędy. Wtedy rywalki doprowadziły do remisu. Do końca meczu grałyśmy jak równy z równym. Myślę, że mogłyśmy zrobić dużą niespodziankę i zabrać punkty do Koszalina, ale nie wykorzystałyśmy kilku stuprocentowych sytuacji i zbyt często „oddawałyśmy” piłkę przeciwniczkom. Chcę jednak podkreślić, że nasz zespół bardzo walczył i to było fajne. Nowe zawodniczki: Iuliia Andriichuk i Lesia Smolinh na pewno nie pokazały jeszcze wszystkiego na co je stać, ale myślę, że dużą rolę odegrały nerwy, bo dziewczyny chciały się zaprezentować z jak najlepszej strony – stwierdziła po spotkaniu Anita Unijat, trenerka Piłka Ręczna Koszalin.

Skład i bramki Piłka Ręczna Koszalin: Natalia Filończuk, Aleksandra Sach, Izabela Prudzienica – Dominika Han 2, Gabriela Urbaniak 1, Paula Mazurek 7, Paulina Tracz 2, Gabriela Haric 3, Natalia Volovnyk 1, Hanna Rycharska 1, Adrianna Nowicka 1, Lesia Smolinh 2, Martyna Borysławska 1, Marta Tomczyk 2, Iuliia Andriichuk 2.

Skład i bramki MKS Perła Lublin: Weronika Gawlik, Gabrijela Besen – Aneta Łabuda 3, Joanna Szarawaga 1, Marta Gęga 2, Sylwia Matuszczyk 4, Patrycja Królikowska, Małgorzata Stasiak 3, Dagmara Nocuń, Karolina Kochaniak 1, Joanna Gadzina 4, Aleksandra Rosiak 6, Valentina Blazević 1, Kinga Achruk 3.

Następny mecz ligowy koszalinianki rozegrają również na wyjeździe. Tym razem zmierzą się z beniaminkiem ekstraklasowych zmagań Eurobud JKS Jarosław. O szczegółach spotkania poinformujemy wkrótce.

W pozostałych meczach 1. kolejki drużyna MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokonała zespół KPR Gminy Kobierzyce 22:21. Start Elbląg pewnie pokonał chorzowski „Ruch” 30:20. Spotkanie pomiędzy ekipą Metraco Zagłębie Lubin, a beniaminkiem Eurobud JKS Jarosław przełożono na następny miesiąc. (as)