Energetyczne w kadrze na Mistrzostwa Świata!!!

30 lis 2017 |

Na Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2017 (1-17.12.2017) pojechały dwie zawodniczki, które na co dzień występują w zespole Energa AZS Koszalin – Romana Roszak i Monika Michałów! 

Na Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2017 (1-17.12.2017) pojechały dwie zawodniczki, które na co dzień występują w zespole Energa AZS Koszalin – Romana Roszak i Monika Michałów

 

Jest to bardzo duże wyróżnienie dla naszego klubu. Nie ma przecież zbyt wielu sportowców z Koszalina, którzy uczestniczą w wydarzeniach o takiej randze. Jest to też dowód, przykład dla innych- szczególnie naszych młodych zawodniczek na to, że będąc w Koszalinie też można spełnić się sportowo. Mamy nadzieję, że nasza młodzież w przyszłości zasili pierwszy zespół i niejedna z dziewcząt też będzie miała okazję nosić barwy Biało-czerwone- powiedział Roman Granosik, prezes klubu Piłka Ręczna Koszalin SA.

W najbliższą sobotę – 2 grudnia o godz. 17:15 – reprezentacja Polski meczem ze Szwecją rozpocznie swoją walkę o podium.
Poszczególne mecze będzie można oglądać w TVP Sport, TVP3, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Kadra reprezentacja Polski:

BRAMKARKI: Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin), Adrianna Płaczek (Fleury Loiret – Francja).
ROZGRYWAJĄCE: Kinga Achruk (Perła), Monika Kobylińska (TuS  Metzingen – Niemcy), Joanna Kozłowska, Aleksandra Zych (obie Vistal Gdynia), Karolina Kudłacz-Gloc (SV BBM Bietigheim – Niemcy), Sylwia Lisewska (Kram Start Elbląg), Romana Roszak, Monika Michałów (obie Energa AZS Koszalin), Ewa Urtnowska (Toulon St-Cyr Var – Francja).
SKRZYDŁOWE: Adrianna Górna, Kinga Grzyb (obie Zagłębie), Katarzyna Janiszewska (Vistal), Daria Zawistowska (Pogoń Szczecin).
KOŁOWE: Joanna Drabik (Perła), Joanna Szarawaga (Vistal).
SELEKCJONER: Leszek Krowicki.

„TVP Sport i TVP3 pokaże 28 meczów mistrzostw świata: 16 fazy grupowej i 12 fazy pucharowej (4 spotkania 1/8 finału, wszystkie ćwierćfinały, oba półfinały i spotkania o medale), 81 spotkań będzie można obejrzeć na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. TVP3 będzie transmitowała wszystkie mecze Polek, a także oba półfinały i finał.” Szczegółowy plan transmisji meczów dostępny jest na stronie: http://zprp.pl/archiwa/56526