Kolejne wzmocnienie w zespole Energa AZS Koszalin

3 sie 2016 |

Nową zawodniczką w zespole Energa AZS Koszalin jest 23-letnia Amit Izak, pochodząca z Izraela. Mierząca 180 cm wzrostu, leworęczna piłkarka zagra na prawym rozegraniu.

Nową zawodniczką w zespole Energa AZS Koszalin jest 23-letnia Amit Izak, pochodząca z Izraela.
Mierząca 180 cm wzrostu, leworęczna piłkarka zagra na prawym rozegraniu.

 

Amit Izak w wieku 14 lat zadebiutowała w Reprezentacji Narodowej Juniorek, grając wtedy z 16-letnimi koleżankami. Mając 16 lat grała już w Reprezentacji Narodowej Piłki Ręcznej Kobiet, ponownie u boku starszych do siebie zawodniczek. Ostatni sezon sportowy, tj. 2015/2016 spędziła w klubie Hapoel Rishon-Lezion w Izraelu. Wcześniejsze dwa sezony grała w Hiszpanii, w klubach: Adesal Cordoba (2014/2015)- gdzie w 25 meczach zaliczyła 87 trafień oraz Mecalia Atletico Guardes (2013/2014).

Ciekawostką jest to, że Amit Izak ma polskie korzenie.

– Moja babcia jest Polką, urodziła się pod Radomiem. W czasie II wojny światowej, mając niespełna 15 lat trafiła do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Ocalała z Holocaustu i wyjechała do Izraela, gdzie spotkała mojego dziadka, pochodzącego z Litwy – mówi Amit Izak. Babcia ma teraz 92 lata. Wie, że obecnie jestem w Polsce. Zanim wyjechałam z domu, opowiadała mi o zimie w Polsce…- dodaje Amit Izak.

– Po tygodniu testów sportowych można powiedzieć, że Amit Izak jest bardzo pracowitą zawodniczką, przykłada się na treningach. Widać, że swobodnie czuje się w naszym zespole, drużyna również przyjęła ją bardzo dobrze. Posiada bardzo dobre warunki fizyczne, szybki powrót do obrony, dobry przegląd pola gry. Będzie wzmocnieniem naszego zespołu- dodaje Roman Granosik, Wiceprezes Piłka Ręczna Koszalin SA.

Skład zespołu Energa AZS Koszalin na sezon sportowy 2015/2016: bramkarki- Beata Kowalczyk, Marta Wiercioch;zawodniczki rozgrywające- Joanna Chmiel, Romana Roszak, Valentina Nestsiaruk, Monika Michałów, Marcelina Budnicka, Amit Izak; skrzydłowe – Katarzyna Kołodziejska, Katarzyna Stasiak, Dorota Błaszczyk, Klaudia Domaros, Paulina Tracz oraz obrotowe – Kamila Kaczanowska, Hanna Sądej. Nie jest to jeszcze zamknięta lista.

Na zwolnieniu lekarskim przebywa obecnie bramkarka Izabela Prudzienica. W trakcie rehabilitacji, po kontuzji kolana, jest rozgrywająca Adrianna Nowicka. Z zespołu odeszła Małgorzata Trawczyńska.