Koszalinianki podejmą Piotrcovię

28 lut 2020 |

Wielkimi krokami zbliżają się następne spotkania PGNiG Superligi piłki ręcznej. W ramach 19. już serii szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin podejmą drużynę MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

Wielkimi krokami zbliżają się następne spotkania PGNiG Superligi piłki ręcznej. W ramach 19. już serii szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin podejmą drużynę MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

Przypominamy, że w pierwszej rundzie „biało-zielone” pokonały u siebie piotrkowianki 31:23. Triumfowały także w drugim, tym razem wyjazdowym spotkaniu 27:16. Koszalinianki nie mogą jednak lekceważyć przeciwniczek, bo chociaż te zajmują dopiero przedostatnią pozycję w tabeli to trzeba pamiętać znajdują się wśród zaledwie ośmiu zespołów na tym szczeblu rozgrywek, gdzie każdy rywal może okazać się wymagający. Poza tym piotrkowianki udowodniły już w tym sezonie, że potrafią wygrywać z zespołami, które dobrze sobie radzą na parkietach PGNiG Superligi, takimi jak KPR Gminy Kobierzyce czy Eurobud JKS Jarosław. Co ciekawe ekipa z Koszalina znajduje się w tabeli tuż nad „Piotrcovią” ale drużyny dzieli przepaść punktowa. Koszalinianki zgromadziły ich dotychczas 24, a szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego zaledwie 9.

Spotkanie 19. serii zaplanowano na sobotę, 29 lutego. Początek gry o godzinie 17 w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich 4.

Podczas meczu prowadzona będzie także zbiórka pieniędzy do puszek, a w przerwie odbędą się licytacje, z których całkowity dochód zostanie przekazany na zakup protezy kończyny dolnej dla Mateusza Bugajskiego, kibica koszalińskiej drużyny. W 2015 roku u mężczyzny zdiagnozowano guza, a po kilkunastu operacjach i bezskutecznych wymianach endoprotezy amputowano mu nogę. Koszt zakupu nowoczesnej protezy typu C-leg, jakiej potrzebuje Mateusz waha się od 160 do 180 tysięcy złotych. Do wylicytowania będą koszulki z autografami zawodniczek drużyny Młyny Stoisław Koszalin, 2 vouchery, każdy o wartości 100 zł do studia masażu, 2 vouchery po 100 zł do pubu Warka oraz 2 vouchery po 100 zł do wykorzystania w klubie Prywatka. Voucher o wartości 120 zł przekazał także właściciel sklepu z telefonami i akcesoriami do telefonów „Leo”.

Zbiórka pieniędzy jest prowadzona także na portalu Zrzutka.pl