Koszalinianki sprawiły niespodziankę

29 wrz 2021 |

Drugie zwycięstwo w sezonie mają na koncie szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin. W meczu 5. serii PGNiG Superligi pokonały przed swoją publicznością ekipę KPR Gminy Kobierzyce 22:21.

Drugie zwycięstwo w sezonie mają na koncie szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin. W meczu 5. serii PGNiG Superligi pokonały przed swoją publicznością ekipę KPR Gminy Kobierzyce 22:21.

W końcu jest przełamanie. To nie był pierwszy mecz, w którym grałyśmy jak równy z równym, ale do tej pory nie udawało nam się wygrywać. Spodziewałyśmy się trudnego spotkania, więc tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa i trzech punktów – mówiła po meczu Anna Mączka, reprezentująca barwy Młynów Stoisław Koszalin.

Kobierzyczanki to aktualne wicemistrzynie kraju i to one były faworytkami spotkania w Koszalinie. Poza tym trenerka Edyta Majdzińska wystawiła w pierwszym składzie swoje najmocniejsze ogniwa. Miejscowym trudno było dostać się do bramki rywalek, tym bardziej, że stała w niej Beata Kowalczyk, jedna z najbardziej doświadczonych polskich bramkarek. Chociaż to przyjezdne były typowane jako potencjalne kandydatki do zwycięstwa to początek nie wyglądał najlepiej w ich wykonaniu. Na tablicy długo widniał bezbramkowy remis. Wynik zmienił się dopiero w 7. minucie. Pierwsze trafienie na koncie KPR-u zapisała Karolina Wicik, gdy gospodynie grały w osłabionym składzie po tym jak sędzia odesłał na dwie minuty kary Martynę Borysławską. Trenerzy Młynów Stoisław postanowili więc ściągnąć z boiska bramkarkę, ale tę sytuację wykorzystała Zuzanna Ważna i zrobiło się 0:2. „Biało-zielone” potrafiły jednak wykorzystywać błędy rywalek. W 10. minucie doprowadziły do remisu 3:3, następnie objęły prowadzenie i zwiększyły przewagę (12. min – 5:3). Trenerka przyjezdnych miała zdecydowanie „dłuższą ławkę” niż miejscowi szkoleniowcy, co umiejętnie wykorzystała. Edyta Majdzińska wprowadziła kilka zmian, po czym „Kobierki” z nawiązką odrobiły straty (15. min – 5:6). Jednak od tego momentu, pomimo sporego dystansu w tabeli między drużynami, „Biało-zielone” nie prezentowały się gorzej od rywalek, a na parkiecie trwała wyrównana rywalizacja. Była to zdecydowanie lepsza pierwsza połowa w wykonaniu koszalińskiego zespołu niż ta, którą pamiętamy z ostatniego meczu. Tym razem był remis 12:12.

Po zmianie stron boiska zespoły wciąż prezentowały zbliżony poziom gry i toczyły zaciętą rywalizację (39. min – 16:16), ale niebezpiecznie zrobiło się wtedy dla gospodyń. Dwiema minutami ukarana została Martyna Borysławska, gdy taką karę odbywała już Hanna Rycharska. Drużyna z Koszalina grała więc w podwójnym osłabieniu. Miejscowe zachowały jednak zimną krew, a przeciwniczki nie potrafiły wykorzystać przewagi liczebnej. Kiedy wszystkie zawodniczki Młynów Stoisław powróciły na boisko wciąż był remis. Tym razem 17:17. Od tego momentu prowadzenie kilkukrotnie się zmieniało, a zespoły stale toczyły wyrównaną rywalizację. Jeszcze 13 sekund przed ostatnim gwizdkiem było 21:21. Wtedy sędzia podyktował rzut karny. Szansę wykorzystała Martyna Żukowska i ostatecznie to koszalinianki triumfowały w tym starciu.

Ta porażka mocno nas zabolała, tym bardziej po ostatnim bardzo dobrym meczu z Perłą Lublin.Wiedziałyśmy, że jeśli spotkanie będzie się toczyło „bramka za bramkę” to trudno będzie nam wygrać w Koszalinie. Przyjeżdżamy tu mocno skoncentrowane, bo z miejscową drużyną gra się ciężko. Dzisiaj potwierdziło się też to, że potrafimy wygrywać z zespołami z górnej części tabeli, a miewamy problemy z tymi, które zajmują niższe lokaty – mówiła po spotkaniu Aleksandra Kucharska, rozgrywająca KPR Gminy Kobierzyce.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Alexandra Ivanytsia, Natalia Filończuk – Gabriela Urbaniak 3, Paula Mazurek 3, Anna Mączka 3, Żaneta Lipok, Aleksandra Zaleśny 2, Gabriela Haric, Martyna Żukowska 5, Hanna Rycharska 6, Martyna Borysławska, Daria Somionka.

Skład i bramki KPR Gminy Kobierzyce: Beata Kowalczyk, Barbara Zima 1 – Aleksandra Olek, Aleksandra Kucharska, Aleksandra Tomczyk 1, Małgorzata Buklarewicz 6, Natalia Janas 4, Mariola Wiertelak 4, Zuzanna Ważna 1, Andela Ivanović, Alona Shupyk, Karolina Wicik 1, Vitoria Macedo 3.

Waldemar Szymański, wypowiedź po meczu Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce

Anna Mączka, wypowiedź po meczu Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce

Edyta Majdzińska, wypowiedź po meczu Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce

Aleksandra Kucharska, wypowiedź po meczu Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce