Młyny „gościnne” dla Kobierek

6 lis 2020 |

W ostatnim meczu pierwszej serii spotkań PGNiG Superligi szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin uległy na swoim parkiecie drużynie KPR Gminy Kobierzyce 20:22. Tym samym „Kobierki” awansowały na 2. pozycję w ligowej tabeli, a koszalinianki muszą przełknąć gorycz porażki i wyciągnąć wnioski.

W ostatnim meczu pierwszej serii spotkań PGNiG Superligi szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin uległy na swoim parkiecie drużynie KPR Gminy Kobierzyce 20:22. Tym samym „Kobierki” awansowały na 2. pozycję w ligowej tabeli, a koszalinianki muszą przełknąć gorycz porażki i wyciągnąć wnioski.

– W pierwszej połowie nie radziłyśmy sobie z rzutem z drugiej linii, ale w przerwie powiedziałyśmy sobie w szatni co trzeba robić i jak powstrzymać koszalinianki, by nie oddawały rzutów z tej drugiej linii. Gdy poprawiłyśmy ten element, było już zdecydowanie lepiej. Oczywiście bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, bo tym samym jesteśmy drugie w tabeli – mówiła Mariola Wiertelak, reprezentująca barwy KPR Gminy Kobierzyce.

Z początku w obu ekipach było dość nerwowo. Pierwszą bramkę po niespełna trzech minutach gry zdobyła dla zespołu gospodyń Hanna Rycharska. „Biało-zielone” nie musiały jednak długo czekać na odpowiedź gości. Piłkę do bramki posłała druga obecnie w klasyfikacji strzelczyń, Zorica Despodovska. Zespoły ustabilizowały grę i chociaż to „Kobieryki”, zajmujące aktualnie 3. pozycję w tabeli, przyjechały do Koszalina w roli faworytek, lepiej na parkiecie radziły sobie „biało-zielone”. Po ośmiu minutach gry miejscowe prowadziły już 5:2. Wtedy karę dwóch minut otrzymała Zuzanna Ważna, reprezentująca drużynę z Kobierzyc. Chwilę później taki sam los spotkał Adriannę Nowicką, więc obie ekipy grały w osłabieniu. Przyjezdne odrobiły straty. Przy remisie 6:6, po trzynastu minutach rywalizacji o czas poprosił Adrian Struzik, trener miejscowych. Niebawem sędzia odesłał na ławkę Aleksandrę Tomaczyk, więc dla gospodyń pojawiła się szansa, by ponownie zapewnić sobie, utraconą już raz bezpieczną przewagę. Przy stanie 8:6 swoje podopieczne zaprosiła na rozmowę Edyta Majdzińska. Wskazówki trenerki na niewiele się zdały. Koszaliniankom udało się jeszcze zwiększyć przewagę (18. min. – 10:7), w dodatku rzutu karnego nie wykorzystała Zorica Despodovska. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy w obu zespołach, tak jak na początku, zrobiło się nerwowo. Kobierzyczanki miały problem z trafieniem do bramki, a koszalinianki nie potrafiły zwiększyć przewagi, mimo że rywalki przez dwie minuty grały w osłabieniu. Do przerwy gospodynie konsekwentnie utrzymywały bezpieczne prowadzenie. Zespoły, po dotychczas dość wyrównanej walce, schodziły do szatni przy stanie 14:10.

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla przyjezdnych. Szybko zapisały na koncie dwa trafienia, wykorzystując chwilowe problemy ze skutecznością w ekipie „biało-zielonych”. Patrząc na boiskową bezradność swoich podopiecznych, Adrian Struzik zaprosił je na rozmowę przy ławce (35. min. – 15:12). Przez moment mogło się wydawać, że koszalinianki poradziły sobie z chwilową nerwowością, ale sporym utrudnieniem okazała się dla nich kara dwóch minut nałożona na Hannę Rycharską. Przyjezdne wykorzystały w tym czasie szansę zmniejszając różnicę do dwóch trafień. Po chwili kolejne dorzuciła „bramkostrzelna” Zorica Despodovska, przez co miejscowe zaczęły tracić z trudem wypracowaną, w pierwszej części meczu, przewagę (41. min. – 16:15). Kwadrans przed zakończeniem rywalizacji był remis 18:18, a chwilę później „Kobierki” prowadziły 20:18. Kolejne minuty tego spotkania zapewne zawodniczki obu drużyn chciałyby wymazać z pamięci. Na boisku panował chaos, w dodatku do 57. minuty żadnej z drużyn nie udało się dopisać do konta ani jednej bramki. Na kolejne trafienie miały szansę szczypiornistki z Kobierzyc, jednak rzutu karnego nie wykorzystała Zorica Despodovska. Na minutę przed zakończeniem spotkania było 21:20 na korzyść zespołu gości. Ostatecznie wygrały je 22:20.

Patrząc na wynik końcowy, można powiedzieć, że obrona była dobra, bo dwadzieścia dwie stracone bramki to niedużo. Na pewno nie poszło nam w ataku, bo był moment, kiedy prowadziłyśmy czterema bramkami, a wychodzi na to, że w drugiej zdobyłyśmy tylko sześć trafień. Zabrakło skuteczności, ale na tę chwilę trudno mi powiedzieć co było tego powodem. Poza tym, w drugiej połowie dobrze broniła bramkarka rywalek, a my nie rzucałyśmy celnie i nad tym trzeba popracować. Zawsze jednak należy dostrzegać pozytywne strony. Fajne jest to, że w tym meczu ciężar gry rozłożył się równomiernie na wszystkie zawodniczki, obrona była dobra, a atak w pierwszej połowie wyglądał świetnie – podkreśliła Adrianna Nowicka, kapitan zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Oleksandra Krebs, Natalia Filończuk – Gabriela Urbaniak 1, Anna Mączka 4, Julia Zagrajek, Gabriela Haric, Natalia Volovnyk 1, Hanna Rycharska 3, Adrianna Nowicka 1, Lesia Smolinh 3, Martyna Borysławska 1, Iuliia Andriichuk 5, Daria Somionka .

Skład i bramki KPR Gminy Kobierzyce: Beata Kowalczyk, Barbara Zima – Kinga Jakubowska 2, Aleksandra Kucharska 1, Paulina Ilnicka , Aleksandra Tomczyk 2, Małgorzata Buklarewicz, Natalia Janas 2, Oliwia Kuriata, Mariola Wiertelak 3, Zuzana Ważna 1, Andela Ivanović, Monika Koprowska 1, Zorica Despodovska 9, Martyna Michalak 1.

Piłka ręczna, PGNiG Superliga kobiet, 7. seria: Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce [MECZ]

PGNiG Superliga kobiet, Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce. Dobra gra blokiem i ekspresowy kontratak [WIDEO]

PGNiG Superliga kobiet, Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce. Krebs złapała rzut w dłonie [WIDEO]

Piłka ręczna, PGNiG Superliga kobiet, 7. seria: Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce [SKRÓT]

PGNiG Superliga kobiet, Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce. Słupek, noga bramkarki i… gol [WIDEO]

PGNiG Superliga kobiet, Młyny Stoisław Koszalin – KPR Gminy Kobierzyce. Gol i parada na wagę zwycięstwa [WIDEO]