Młyny Stoisław Koszalin uzupełniają skład

11 paź 2022 |

Nicola Żmijewska, 21-letnia leworęczna rozgrywająca dołączyła do drużyny Młyny Stoisław Koszalin.

Nicola Żmijewska, 21-letnia leworęczna rozgrywająca dołączyła do drużyny Młyny Stoisław Koszalin.

Żmijewska (ur. 2001 r., 177 cm wzrostu, prawe rozegranie) trenowała z zespołem już od kilku tygodni, jakiś czas temu bowiem przeprowadziła się do Koszalina. Klub postanowił zaprosić zawodniczkę na testy, które zakończyły się podpisaniem umowy.

Wspólnie z trenerem podjęliśmy decyzję o uzupełnieniu składu ze względu na to, że kontuzji doznała Adriana Kurdzielewicz. Nicola jest zawodniczką niezwykle ambitną, która może nam pomóc w grze obronnej, jak i ataku – komentuje Roman Granosik, prezes Piłka Ręczna Koszalin SA.

Żmijewska z piłką ręczną związana jest od czasów szkoły podstawowej. Pierwsze sportowe kroki stawiała w zespole KPR Jelenia Góra, z którego przeniosła się następnie do niemieckiego SV Koweg Gorlitz, gdzie występowała w rozgrywkach C-Jugend oraz B-Jugend. Po powołaniu do młodzieżowej Reprezentacji Polski związała się umową z MKS Lublin, który wypożyczył ją do SMS ZPRP I Płock, by ogrywała się na szczeblu I ligi. Następnie przez 1,5 roku reprezentowała barwy pierwszoligowego KS Kościerzyna.

Zawodniczka z dniem 11 października została zgłoszona do rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet i pojawi się w składzie meczowym Młynów Stoisław Koszalin podczas środowego spotkania wyjazdowego z MKS Zagłębiem Lubin.