Młyny Stoisław wywalczyły awans do 1/8 finału Pucharu Polski

16 sty 2022 |

Koszalińskie szczypiornistki mają za sobą udany start w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu 1/16 finału pokonały pierwszoligowy zespół MKS PR Urbis Gniezno 30:27.

Koszalińskie szczypiornistki mają za sobą udany start w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu 1/16 finału pokonały pierwszoligowy zespół MKS PR Urbis Gniezno 30:27.

Faworytkami meczu w Gnieźnie były występujące na co dzień w najwyższej klasie rozgrywkowej koszalinianki, ale nie trafiły na łatwe rywalki. Gnieźnianki są na razie bezkonkurencyjne w I lidze i zajmują 1. miejsce w tabeli grupy A – bez porażki na koncie i z solidną przewagą siedmiu punktów nad drugą w klasyfikacji Pogonią Szczecin. Ostatnio zespoły z Koszalina i Gniezna miały okazję spotkać się pod koniec okresu przygotowawczego przed sezonem 2021/2022 podczas turnieju towarzyskiego w Elblągu. Mimo różnicy klas na parkiecie od początku do końca trwała wyrównana walka, a koszalinianki zwyciężyły jedynie 30:28. Podobnie było w meczu pucharowym, który przebiegł pod znakiem zaciętej i emocjonującej rywalizacji. Nieco lepiej rozpoczęły ją miejscowe, ale już po osiemnastu minutach był remis 6:6. Do przerwy gospodynie prowadziły 14:13, a po zmianie stron boiska jeszcze bardziej postraszyły ekipę gości (37. min — 21:16). Odrobienie strat zajęło „Biało-zielonym” dłuższą chwilę (47. min – 22:22) i niemalże do końca było „na styku” (56. min – 26:26). Ostatecznie przyjezdne zachowały zimną krew i to one wywalczyły sobie awans do 1/8 finału rozgrywek.

— To był nasz trzeci mecz w ciągu ośmiu dni, więc było ciężko. Poza tym mamy dość okrojoną ławkę, a dodatkowo graliśmy bez Martyny Borysławskiej, która ma złamany palec. Brakowało nam trochę aktywności w obronie, podobnie jak w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. W dodatku świetny mecz zagrała bramkarka z Gniezna. To między innymi przez nią było nam trudno. W pewnym momencie zmieniliśmy jednak obronę na „pięć-jeden” i to dało efekt – mówił po spotkaniu Waldemar Szymański, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Natalia Filończuk, Alexandra Ivanytsia – Gabriela Urbaniak 3, Paula Mazurek 6, Anna Mączka 4, Żaneta Lipok 5, Aleksandra Zaleśny 4, Gabriela Haric 1, Martyna Żukowska 6, Karolina Mokrzka, Adriana Kurdzielewicz, Daria Somionka 1.

Skład i bramki MKS PR Urbis Gniezno: Daria Konieczna – Milena Kaczmarek 6, Magdalena Nurska 6, Monika Łęgowska 5, Marta Giszczyńska 2, Justyna Świerżewska 2, Karolina Chojnacka 1, Oliwia Kuriata 1, Martyna Matysek 1, Joanna Sawicka 1, Agnieszka Siwka 1.

Spotkania1/8 finału Pucharu Polski zaplanowano na środę, 2 lutego, ale już wiadomo, że koszalinianki rozegrają swój mecz w późniejszym terminie. Rywala „Biało-zielonych” poznamy w najbliższym czasie. Następnym zadaniem do wykonania będzie dla Młynów Stoisław sobotnie, superligowe starcie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. O szczegółach poinformujemy wkrótce.