Młyny Stoisław z awansem do ćwierćfinału

16 lut 2022 |

Pewne zwycięstwo w meczu 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski mają na koncie szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin. Po zaciętej walce pokonały u siebie EKS Start Elbląg 32:22.

Pewne zwycięstwo w meczu 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski mają na koncie szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin. Po zaciętej walce pokonały u siebie EKS Start Elbląg 32:22.

Trudno było typować faworytki spotkania, bo zespoły od początku sezonu prezentują zbliżony poziom, a ich dotychczasowe spotkania w Superlidze należały do wyrównanych. Najpierw koszalinianki uległy rywalkom 24:25, a następnie pokonały je 26:23. Zaciętej walki można było się więc spodziewać także w meczu pucharowym.

Obie drużyny od pierwszych sekund postawiły na mocną obronę, przy czym zarówno koszaliniankom jak i elblążankom zdarzały się błędy w ataku. Prawie cała pierwsza połowa przebiegła pod znakiem wyrównanej rywalizacji. Zespoły praktycznie od początku grały „bramka za bramkę” i żadna z ekip nie potrafiła wypracować pewniejszego prowadzenia (21. min – 9:9.) Dopiero na pięć minut przed końcem pierwszej połowy udało się to miejscowym po efektownej serii trafień Hanny Rycharskiej, Martyny Żukowskiej i Pauli Mazurek. Gospodynie prowadziły 13:9. Zespoły schodziły do szatni przy wyniku 16:12.

Po przerwie „Biało-zielone” wyszły na boisko zupełnie odmienione. Systematycznie zwiększały przewagę (49. min 27:15), natomiast szczypiornistki z Elbląga nie mogły przedrzeć się przez obronę rywalek, a gdy już im się to udawało, często brakowało skuteczności. Ostatecznie koszalinianki wygrały przewagą dziesięciu bramek, a tym samym awansowały do ¼ finału Pucharu Polski. W kolejnej pucharowej rywalizacji zmierzą się ze zwycięzcą meczu KS AZS AWF Warszawa — MKS Piotrcovia Potrków Trybunalski, zaplanowanego na 22 lutego.

Chciałyśmy się zrehabilitować po ostatnim bardzo słabym meczu ligowym z Perłą i zagrać przed własną publicznością dobrze, konsekwentnie, by kibice zobaczyli, że walczymy i jesteśmy zaangażowane. Fajnie, że nam się to udawało praktycznie od samego początku. Myślę, że to był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu – mówiła po spotkaniu Paula Mazurek, reprezentująca barwy Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Izabela Prudzienica – Gabriela Urbaniak 7, Paula Mazurek 6, Anna Mączka, Żaneta Lipok 3, Gabriela Haric 3, Karolina Mokrzka 3, Martyna Żukowska 3, Hanna Rycharska 7, Adriana Kurdzielewicz, Daria Somionka.

Skład i bramki EKS Start Elbląg: Wioleta Pająk, Aleksandra Hypka , Julia Żarnoch — Barbara Choromańska 2 , Iga Dworniczuk 1, Paulina Peplińska, Nikola Owczarek, Nikola Szczepanik 2, Joanna Wołoszyk 3, Wiktoria Kostuch 3, Katarzyna Cygan 4, Nikola Głębocka, Paulina Kopańska 3, Paulina Stapurewicz 2, Wiktoria Tarczyluk 2.

Waldemar Szymański, trener drużyny Młyny Stoisław Koszalin
Paula Mazurek, zawodniczka zespołu Młyny Stoisław Koszalin