Mikołajki na sportowo

29 lis 2016 |

1250 dzieci weźmie udział w największej imprezie mikołajkowej w regionie, która odbędzie się 5 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie.

1250 dzieci weźmie udział w największej imprezie mikołajkowej w regionie, która odbędzie się 5 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały dzieci z koszalińskich przedszkoli. Podczas zabawy najmłodsi wezmą udział w kilku konkurencjach sportowych, w tanecznej zumbie poprowadzonej przez instruktorkę fitness Annę Wojnarowską, jak również w prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, którą poprowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

– Wystosowaliśmy specjalne zaproszenie do Świętego Mikołaja, który zapewnił nas, że 5 grudnia pojawi się w naszym obiekcie – mówi Łukasz Bednarek dyrektor Hali Widowiskowo Sportowej. – Każdy z uczestników otrzyma prezent i słodki upominek, a przedszkola zaproszenia na mecze ligowe dwóch ekstraklasowych drużyn – dodaje Bednarek. 

W rolę opiekunów grup wcielą się zawodowi sportowcy: piłkarki ręczne Energa AZS Koszalin oraz koszykarze AZS Koszalin. – Uwielbiamy takie spotkania. Mam nadzieję, że poradzimy sobie z tak dużą grupą dzieci (śmiech) – mówi Darrell Harris, środkowy AZS Koszalin. – Czy to prawda, że podczas wydarzenia odwiedzi nas Święty Mikołaj? Już się nie mogę doczekać – mówi z uśmiechem kapitan Energa AZS Koszalin, Beata Kowalczyk.

Początek dwugodzinnej zabawy zaplanowany został na godzinę 9:30.  Imprezę poprowadzą Damian Zydel i Dariusz Dworaczyk.