Mikołajki w Koszalinie

7 gru 2022 |

W koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się największa impreza mikołajkowa w regionie. Udział w zabawie wzięło blisko 1400 dzieci, a gościem specjalnym wydarzenia był Święty Mikołaj.

W koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się największa impreza mikołajkowa w regionie. Udział w zabawie wzięło blisko 1400 dzieci, a gościem specjalnym wydarzenia był Święty Mikołaj.

Mikołajki na Sportowo to impreza, która organizowana jest od 2012 roku. Do hali przy Śniadeckich 4 zapraszane są najstarsze grupy przedszkolaków, uczęszczających na co dzień do placówek prowadzonych przez Gminę Miasto Koszalin. Tak było i tym razem.

Nie ma nic piękniejszego niż radość dzieci. Cieszę się, że impreza, która jest jedną z wizytówek naszego miasta odbywa się po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Koszalińskie przedszkolaki były bardzo grzeczne, stąd Święty Mikołaj bez wahania przyjął nasze zaproszenie – mówił Piotr Jedliński, Prezydent Miasta Koszalina.

Całą imprezę zapoczątkowała taneczna rozgrzewka poprowadzona przez instruktorkę zumby i fitness, Annę Wojnarowską. Później dzieci wzięły udział w konkurencji sportowej, którą nadzorowały piłkarki ręczne Młynów Stoisław Koszalin.

Trzeba namawiać i angażować dzieci jak najczęściej do udziału w takich zabawach sportowych, bo jak widać daje to im wiele radości oraz zdrowia – komentowała Natalia Filończuk, bramkarka Młynów Stoisław Koszalin.

Punktem kulminacyjnym była wizyta Świętego Mikołaja, który na parkiet Hali Widowiskowo-Sportowej zjechał… na linie z dachu. Moment ten wywołał wśród dzieci szczere uśmiechy od ucha do ucha. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali słodkie upominki, a następnie dzieci powróciły do swoich przedszkoli.

Partnerem strategicznym drużyny Młyny Stoisław Koszalin jest Gmina Miasto Koszalin. Dzięki rywalizacji w najwyższej klasie rozgrywkowej, w PGNiG Superlidze Kobiet, zespół poprzez sport promuje Gminę Miasto Koszalin na arenie ogólnopolskiej. Partnerem spotkania z dziećmi było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, wraz z którym propagujemy ideę segregacji odpadów. Segregując odpady, chronimy środowisko.