Nowy projekt Energa Politechnika Koszalin, dotyczący rozwoju szkolenia grup młodzieżowych piłki ręcznej dziewcząt

8 wrz 2017 |

Dzisiaj o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie odbyła się konferencja prasowa na temat nowego projektu Energa Politechnika Koszalin, dotyczącego rozwoju szkolenia grup młodzieżowych piłki ręcznej  dziewcząt.

Dzisiaj o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie odbyła się konferencja prasowa na temat nowego projektu Energa Politechnika Koszalin, dotyczącego rozwoju szkolenia grup młodzieżowych piłki ręcznej  dziewcząt.

W konferencji udział wzięli Przemysław Krzyżanowski- Zastępca Prezydenta Miasta Koszalina, Tomasz Królikowski- Prezes KU AZS Politechnika Koszalińska, Roman Granosik- Prezes Zarządu Piłka Ręczna Koszalin SA, Daniel Birkelund- koordynator ds. szkoleniowych projektu, Joanna Dworaczyk- asystent koordynatora ds. szkoleniowych i Aleksandra Kobyłecka- koordynator ds. organizacyjnych.

Władze Piłka Ręczna Koszalin SA oraz KU AZS Politechnika Koszalińska postanowiły połączyć siły i wspólnie budować silne zaplecze dla pierwszego zespołu występującego w Superlidze- od dzieci, młodziczek, juniorki młodszej aż po drugi zespół seniorek występujący w II lidze – tak, by docelowo każda młoda adeptka piłki ręcznej miała szansę na zasilenie zespołu seniorek.

– Postanowiliśmy stworzyć warunki do dalszego rozwoju kariery naszych młodych piłkarek, stąd pomysł na drugi zespół biorący udział w rozgrywkach na szczeblu II ligi. Będzie to zaplecze dla pierwszego zespołu, gdzie najzdolniejsze zawodniczki będą mogły doskonalić swoje umiejętności zanim trafią do ekstraligowej drużyny- powiedział Roman Granosik, Prezes Piłka Ręczna Koszalin SA.

Koordynatorem do spraw szkolenia został Daniel Birkelund, posiadający 15-letnie doświadczenie trenerskie w piłce ręcznej. Norweg może pochwalić się najwyższymi kwalifikacjami trenerskimi- EHF Master Coach. Przez 7 lat pracował w Federacji Norweskiej, ma doświadczenie trenerskie zarówno w prowadzeniu drużyn żeńskich, jak i męskich, zajmował się również szkoleniem grup młodzieżowych. Duży nacisk kładzie też na rozwój i edukację trenerów.

Moją rolą będzie koordynowanie pracy wszystkich trenerów i drużyn w klubie, jak również sam będę trenerem drużyn młodzieżowych oraz zespołu występującego w II lidze. Zajmę się też rozwojem samych szkoleniowców– dodał Daniel Birkelund.

Norwegowi asystować będą Joanna Dworaczyk i Aleksandra Kobyłecka, byłe zawodniczki koszalińskiego klubu i reprezentacji Polski.

Klub Uczelniany Politechnika Koszalińska ma tradycje i doświadczenie w szkoleniu szczypiornistek. Obecnie nasi szkoleniowcy będą pracować z 13 zespołami, co daje blisko 300 dziewcząt. Naszym celem jest to aby w koszalińskim zespole Superligi występowały nasze wychowanki- pochodzące z Koszalina i regionu. Dzięki temu Klub nie będzie musiał co sezon czynić kosztownych transferów i pozyskiwać zawodniczek z zagranicy- dodał Tomasz Królikowski, Prezes KU AZS Politechnika Koszalińska.

Cieszę się, że Koszalin będzie stanowił jeden z największych ośrodków szkolenia szczypiornistek w Polsce i że piłka ręczna jest wiodącą dyscypliną w Koszalinie. Miasto będzie współpracowało przy realizacji nowego projektu- podsumował Przemysław Krzyżanowski- Zastępca Prezydenta Miasta Koszalina.