Piłka Ręczna Koszalin nadal bez punktów

19 wrz 2019 |

W pierwszym meczu na swoim parkiecie w sezonie 2019/2020 PGNiG Superligi szczypiornistki zespołu Piłka Ręczna Koszalin poniosły kolejną porażkę. Tym razem uległy rywalkom drużyny KPR Gminy Kobierzyce 23:26.

W pierwszym meczu na swoim parkiecie w sezonie 2019/2020 PGNiG Superligi szczypiornistki zespołu Piłka Ręczna Koszalin poniosły kolejną porażkę. Tym razem uległy rywalkom drużyny KPR Gminy Kobierzyce 23:26.

Od początku spotkania trudno było typować jego faworytki. Zarówno zawodniczki z Kobierzyc jak i z Koszalina prezentowały dość wyrównany poziom gry, przy czym obie drużyny popełniły sporo prostych błędów. Dlatego też do końca pierwszej części meczu na boisku było dość nerwowo. Zespół gospodyń prowadził do 24. minuty, jednak nie można powiedzieć, że było to pewne prowadzenie. Na kilka minut przed przerwą prym na parkiecie wiodły już szczypiornistki z Kobierzyc. Wtedy też karą dwóch minut została ukarana Paula Mazurek. Taki przebieg zdarzeń pozwolił drużynie gości odrobić straty z nawiązką. Do szatni zespoły schodziły przy stanie 13:12 na korzyść ekipy z Kobierzyc.

W drugiej połowie zebrani w koszalińskiej hali ponownie mogli oglądać zacięte sportowe widowisko. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania zawodniczki z Kobierzyc zaczęły budować przewagę, bo koszalinianki nie mogły się przebić przez ich obronę. W 47. minucie zespół gości prowadził 21:17. Do końca spotkania gospodynie próbowały odrobić straty, jednak rywalki nie dały sobie odebrać wcale nie łatwo wypracowanego zwycięstwa. Na uwagę zasługuje też doskonała postawa Beaty Kowalczyk, która wcześniej przez kilka sezonów występowała w barwach koszalińskiego klubu – Zagrałyśmy po prostu źle, słabo i niekonsekwentnie. Większość z nas doskonale zna Beatę Kowalczyk, a pozwoliłyśmy, żeby odebrała nam mnóstwo piłek – mówiła po spotkaniu Anita Unijat, trenerka Piłka Ręczna Koszalin i dodała: – Wiem, że wszyscy oczekują od nas tego, że będziemy prawie wszystko wygrywać tak jak w zeszłym roku, ale należy pamiętać, że to jest zupełnie nowy zespół, a poza tym cały czas borykamy się z mniejszymi lub większymi problemami i to na pewno ma swoje konsekwencje w grze. Oczywiście nas to nie usprawiedliwia, bo ten mecz można było wygrać.

Skład i bramki Piłka Ręczna Koszalin: Natalia Filończuk, Aleksandra Sach, Izabela
Prudzienica – Dominika Han 4, Gabriela Urbaniak 3, Paula Mazurek 4, Anna Mączka 1, Paulina Tracz, Gabriela Haric 3, Natalia Volovnyk, Hanna Rycharska 3, Lesia Smolinh 2 , Martyna Borysławska, Marta Tomczyk 1, Iuliia Andriichuk 2.

Skład i bramki KPR Gminy Kobierzyce: Beata Kowalczyk, Barbara Zima – Kinga Jakubowska 8, Aleksandra Kucharska, Aleksandra Tomczyk 2, Elżbieta Wesołowska, Natalia Janas 1, Mariola Wiertelak 5, Andela Ivanović 1, Julia Walczak, Monika Koprowska, Zorica Despodovska 7, Karolina Wicik, Martyna Michalak 1.

Przed zespołami, występującymi w PGNiG Superlidze ponad dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. W tym czasie ma się odbyć konsultacja szkoleniowa kadry narodowej oraz kadry narodowej B w Kwidzynie. Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał także zawodniczki kadry narodowej seniorek w plażowej piłce ręcznej na cykl konsultacji szkoleniowych, które odbędą się w Spale.

Następną serię spotkań zaplanowano na weekend 5 – 6 października. Koszalinianki zmierzą się wtedy na wyjeździe z aktualnymi wicemistrzyniami kraju, drużyną Metraco Zagłębie Lubin. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Wyniki pozostałych meczów 3. kolejki: Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (31:18), KPR Ruch Chorzów – Eurobud JKS Jarosław (20:29), EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin (21:30). (as)