Pierwszy mecz przed swoją widownią

25 wrz 2020 |

Zbliżający się mecz będzie dla szczypiornistek zespołu Młyny Stoisław Koszalin pierwszym, w tym sezonie spotkaniem PGNiG Superligi rozgrywanym na swoim boisku. W sobotę, 26 września, koszalinianki zmierzą się z Ruchem Chorzów.

Zbliżający się mecz będzie dla szczypiornistek zespołu Młyny Stoisław Koszalin pierwszym, w tym sezonie spotkaniem PGNiG Superligi rozgrywanym na swoim boisku. W sobotę, 26 września, koszalinianki zmierzą się z Ruchem Chorzów.

 

W tegorocznych rozgrywkach chorzowianki, co prawda, nie odniosły jeszcze zwycięstwa, ale ostatnio potrafiły „nastraszyć” ekipę elbląskiego Startu. Ruch w meczu 2. serii przegrał u siebie nieznacznie, bo 24:25. Ostatnia pozycja „biało-niebieskich” w ligowej tabeli, w dodatku bez zdobyczy punktowej sprawia wrażenie, że to łatwe do pokonania rywalki. Nic bardziej mylnego. Należy pamiętać, że chorzowskie szczypiornistki od wielu lat występują na najwyższym szczeblu rozgrywek. Chociaż nie mają na koncie wybitnych osiągnięć to wciąż należą do  najlepszych polskich drużyn kobiecej piłki ręcznej w naszym kraju. Z kolei nasze zawodniczki mają za sobą jedno przegrane spotkanie ze Startem i jedno wygrane z Eurobudem po rzutach karnych. Takie rezultaty zapewniły Młynom Stoisław na razie 6. pozycję w tabeli i dwa punkty.

 

Przypominamy, że w okresie przygotowawczym koszalinianki miały możliwość sprawdzenia się w starciu z ekipą z Chorzowa. „Biało-zielone” przegrały z Ruchem 26:34 podczas turnieju towarzyskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Warto jednak pamiętać, że był to drugi mecz rozegrany w tym samym dniu turnieju. Głównym celem nie była więc wygrana, a możliwość sprawdzenia przez trenerów kondycji swoich podopiecznych. Obecnie, gdy toczy się walka o ligową stawkę finał może być zupełnie inny. – To dla nas wielka radość, że zagramy u siebie po raz pierwszy w tym sezonie, bo rozpoczęliśmy przygotowania w połowie lipca i dopiero teraz będziemy mieli możliwość zagrać w hali, w której na co dzień trenujemy. Ruch to tylko z pozoru łatwy rywal, a w tej lidze nie ma łatwych meczów. Znamy zarówno mocne jak i słabe strony zespołu rywalek i będziemy starali się wykorzystać te słabsze – zaznaczył Adrian Struzik, trener drużyny Młyny Stoisław Koszalin.

 

Spotkanie 3. serii zaplanowano na sobotę, 26 września. Początek rywalizacji w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4 o godzinie 16. Przed wejściem do obiektu kibicom mierzona będzie temperatura ciała. Obowiązkowe są także dezynfekcja dłoni oraz zakrywanie nosa i ust. Ze względu na wzmożony rygor sanitarny zabrania się przemieszczania w strefach innych niż wyznaczone.

 

Osoby, które nie będą mogły przyjść do koszalińskiej hali mają możliwość obejrzeć transmisję video za pośrednictwem serwisu zobacz.tv.

 

 

Link do transmisji: http://zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/589-koszalin-chorzow