Podejmą mistrzynie

29 paź 2019 |

Przed dużym ligowym wyzwaniem stoją szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin (wcześniej: Piłka Ręczna Koszalin). W meczu 8. kolejki PGNIG Superligi podejmą aktualne mistrzynie Polski, drużynę MKS Perła Lublin.

Przed dużym ligowym wyzwaniem stoją szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin (wcześniej: Piłka Ręczna Koszalin). W meczu 8. kolejki PGNIG Superligi podejmą aktualne mistrzynie Polski, drużynę MKS Perła Lublin.

Początek sezonu nie był dla koszalinianek zbyt udany, bo najpierw przegrały cztery spotkania z rzędu. Później jednak trzy kolejne meczu zakończyły się sukcesami „biało-zielonych”. Dobra forma i świadomość gry na swoim parkiecie mogą więc zaowocować kolejnym zwycięstwem koszalińskich szczypiornistek. Jednak żeby tak się stało muszą zagrać na sto procent swoich możliwość, bo Perła Lublin to wyjątkowo wymagający rywal. Mistrzynie kraju wygrały dotychczas wszystkie swoje spotkania pierwszej rundy i na pewno będą walczyć o kolejne zwycięstwo w Koszalinie.

W pierwszym meczu ligowym, rozegranym w Lublinie koszalinianki uległy tamtejszej drużynie 25:28, ale mimo to zawodniczki z Koszalina zaliczyły swój występ do udanych. Dobrze prezentowały się na tle mistrzyń i gdyby opanowały kilka nerwowych sytuacji, być może wynik byłby korzystny. Teraz muszą jednak zapomnieć o porażkach z początku sezonu i skupić się na kolejnym ligowym wyzwaniu, jakim z pewnością będzie spotkanie z Perłą. – Nie przewidujemy wyniku tego meczu. Walczymy dalej, nadal robimy swoje i realizujemy to, nad czym pracujemy podczas kolejnych meczów i treningów. W ostatnim czasie daje to bardzo dobry efekt i tak samo podejdziemy do walki z Perłą. Oczywiście darzymy nasze rywalki dużym szacunkiem, bo jest to zespół z ogromnymi sukcesami, ale na pewno staniemy do tej rywalizacji z dużym zaangażowaniem i będziemy walczyć – stwierdziła Anita Unijat, trenerka drużyny Młyny Stoisław Koszalin.

Spotkanie zaplanowano na czwartek, 31 października. Początek gry o godzinie 18 w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Śniadeckich 4.

Pozostałe pary 8. kolejki: EKS Start Elbląg – KPR Ruch Chorzów, Eurobud JKS Jarosław – Metraco Zagłębie Lubin, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Gminy Kobierzyce. (as)