Powalczą z liderkami

10 paź 2022 |

Po kilkunastodniowej przerwie do gry powracają zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin. Po pauzie w 4. serii PGNiG Superligi Kobiet ze względu na przełożone spotkanie z MKS FunFloor Lublin, biało-zielone zmierzą się na wyjeździe z Mistrzyniami Polski, Zagłębiem Lubin.

Po kilkunastodniowej przerwie do gry powracają zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin. Po pauzie w 4. serii PGNiG Superligi Kobiet ze względu na przełożone spotkanie z MKS FunFloor Lublin, biało-zielone zmierzą się na wyjeździe z Mistrzyniami Polski, Zagłębiem Lubin.

Lubińskie Zagłębie to twardy gracz. „Miedziowe” od wielu lat pod koniec rozgrywek plasowały się „w czubie” tabeli, a sezony 2020/2021 i 2021/2022 zakończyły na jej szczycie. Zdobyty dwa razy z rzędu złoty medal nie sprawił jednak, że podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej osiadły na laurach. Wręcz przeciwnie. Lubinianki od września idą przez rozgrywki jak burza pokonując kolejne rywalki, przeważnie znaczącą różnicą bramek. Obecnie, po czterech rozegranych spotkaniach, są liderkami Superligi z dwunastoma punktami na koncie. – Myślę, że po zdobyciu mistrzostwa Polski dwa razy z rzędu, normalnym jest, że chcemy to zrobić po raz kolejny. Jesteśmy tak ambitnym zespołem, że żadna z nas nie myśli teraz o niczym innym – mówiła jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek Karolina Kochaniak-Sala, reprezentująca zespół z Dolnego Śląska. Skład Zagłębia na sezon 2022/2023 nie uległ drastycznym zmianom, a to działa na korzyść drużyny. Zawodniczki dobrze rozumieją się na boisku, co często bywa kluczem do sukcesu. Do ekipy z Lubina dołączyły zaledwie cztery nowe szczypiornistki: bramkarka Barbara Zima, Natalia Pankowska, Czeszka Jana Sustkova oraz Słowaczka Karin Bujnochova. Trzy pierwsze są powoływane do reprezentacji narodowych swoich państw.

Zdecydowanie w większym stopniu przebudował się skład zespołu Młyny Stoisław Koszalin. Zawodniczki z każdym meczem coraz bardziej odnajdują wspólny język, a ich ostatni występ zaowocował pierwszymi trzema punktami w ligowej rywalizacji. Chociaż w tygodniu przed spotkaniem z Ruchem Chorzów na treningach próżno było wypatrywać pełnego składu to zdziesiątkowana wcześniej drużyna potrafiła stawić czoła rywalkom i zawalczyć o pierwsze zwycięstwo. Teraz, po trzech meczach, Młyny Stoisław są na 7. miejscu z dorobkiem trzech punktów. We wcześniejszych spotkaniach podopieczne Jarosława Knopika radziły sobie nie najgorzej, ale dobrych 30 lub 45 minut to zbyt mało, by wygrać. Kolejna rywalizacja będzie dla nich z pewnością jedną z trudniejszych w pierwszej rundzie, ale sport lubi niespodzianki. W tym miejscu warto przypomnieć, że koszalinianki sprawiły kiedyś taką niespodziankę kibicom, gdy „Miedziowe” pod koniec rozgrywek miały już zagwarantowany tytuł mistrza Polski. – Cieszymy się, że nareszcie zapunktowaliśmy, bo odczuwalna była pewna presja dlatego, że mimo dobrych chęci i momentami dobrej gry punktów nie było. One dały nam trochę luzu psychicznego.  Większość problemów zdrowotnych jest już za nami, więc trenujemy niemal w pełnym składzie. Zespół Zagłębia dokładnie przefiltrowałem i mam już plan jak z nim zagrać. Ten plan zaczęliśmy wdrażać w czwartek i do samego meczu będziemy nad nim pracować. Po ostatnim zwycięstwie również teraz będziemy chcieli się dobrze zaprezentować. Oczywiście, faworytem będzie Zagłębie, ale mamy pomysł jak zagrać, aby pokazać dobrą i skuteczną piłkę ręczną. Dzięki dłuższej przerwie, którą teraz mamy, jest czas, by się odpowiednio przygotować. Poza tym, jestem nowym trenerem, zespół też w dużej mierze się zmienił i taki dłuższy okres bez meczu ligowego jest dla nas pożyteczny, bo mamy możliwość poświęcić więcej czasu na wdrażanie naszej wizji i przetrenowanie różnych rzeczy, na które zazwyczaj nie mamy aż tyle czasu – zaznaczył Jarosław Knopik, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Spotkanie 5. serii zaplanowano na środę, 12 października w Lubinie. Początek rywalizacji o godzinie 19. Transmisję meczu będzie można śledzić za pośrednictwem portalu emocje.tv.