Powalczą z mistrzyniami

6 wrz 2019 |

Przygotowania brązowych medalistek Mistrzostw Polski 2017/2018 i 2018/2019 do nowego sezonu rozpoczęły się pod koniec lipca. Od tego czasu nasze szczypiornistki rozegrały kilkanaście meczów kontrolnych, między innymi podczas turniejów towarzyskich w swojej hali, a także w Tczewie i w Elblągu.

Już w najbliższy weekend rozpoczynają się rozgrywki PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet. Trudne zadanie mają przed sobą szczypiornistki zespołu Piłka Ręczna Koszalin. W ramach pierwszej kolejki zmierzą się na wyjeździe z aktualnymi mistrzyniami Polski, drużyną MKS Perła Lublin.

Przygotowania brązowych medalistek Mistrzostw Polski 2017/2018 i 2018/2019 do nowego sezonu rozpoczęły się pod koniec lipca. Od tego czasu nasze szczypiornistki rozegrały kilkanaście meczów kontrolnych, między innymi podczas turniejów towarzyskich w swojej hali, a także w Tczewie i w Elblągu.

W trakcie okresu przygotowawczego zawodniczki koszalińskiego zespołu dwukrotnie spotkały się z silnymi rywalkami z Lublina. Pierwszy raz podjęły mistrzynie kraju w ramach „Turnieju o Puchar Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego” w Koszalinie. Nasze szczypiornistki przegrały wtedy 22:25 – Straciłyśmy bramki po naszych prostych błędach, ale ten wynik jest zadowalający jak na to ile ich popełniłyśmy. To też pokazuje, że stać nas na więcej. Musimy popracować nad wyprowadzeniem szybkiego ataku bezpośredniego, bo przeciwniczki zdobyły dziesięć bramek z kontry, podczas gdy my zaledwie trzy. Różnica jest więc kolosalna – stwierdziła po tamtym spotkaniu Anita Unijat, trenerka Piłka Ręczna Koszalin.

Po zakończeniu turnieju szczypiornistki lubelskiej „Perły” zostały jeszcze w Koszalinie, by dzień później zmierzyć się w kolejnym meczu kontrolnym z naszym zespołem. Tym razem drużyny grały systemem 3×20 min. Pierwsze dwie tercje wygrywały koszalinianki (9:7 i 16:15). Ostatecznie uległy jednak szczypiornistkom „Perły” 19:22. – Popełniłyśmy zdecydowanie mniej błędów technicznych. Bramkarki bardzo fajnie broniły. Miały ponad czterdziestoprocentową skuteczność. To był dobry, mocny sparing. Cieszę się, że go zagrałyśmy. Naprawdę widzę postępy – oceniła kolejny mecz kontrolny Anita Unijat.

Już w najbliższą niedzielę, 8 września w ramach 1. kolejki spotkań nasze zawodniczki powalczą z rywalkami z Lublina o pierwsze ligowe punkty. – Szanujemy nasze przeciwniczki. Wiemy jakie mają aspiracje, możliwości i jaki to jest zespół. Postaramy się zaprezentować bardzo dobrą piłkę ręczną. Czujemy się przygotowane zarówno w ataku jak i w obronie. Mamy waleczną i pracowitą drużynę. Dziewczyny na pewno dadzą z siebie wszystko – zapewniała Anita Unijat.
Niestety, w pierwszym ligowym spotkaniu na parkiecie zabraknie Anny Mączki. W meczu może nie zagrać także Hanna Rycharska. Obie zawodniczki są kontuzjowane.

Początek gry o godzinie 17 w Hali Sportowo – Widowiskowej „Globus” przy ulicy Kazimierza Wielkiego 8 w Lublinie.
Pozostałe pary 1. kolejki: KPR Gminy Kobierzyce – Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Ruch Chorzów – EKS Start Elbląg, Metraco Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław.
Przypominamy, od tego roku o tytuł mistrzyń Polski w formule ligi zawodowej będzie walczyć osiem zespołów: Metraco Zagłębie Lubin, MKS Perła Lublin, Piłka Ręczna Koszalin, KPR Gminy Kobierzyce, EKS Start Elbląg, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, KPR Ruch Chorzów oraz beniaminek ekstraklasowych rozgrywek Eurobud JKS Jarosław. Zaplanowano 4 rundy systemem „każdy z każdym”. Klasyfikację końcową poznamy 20 maja przyszłego roku.