Powracają na parkiety Superligi

9 wrz 2020 |

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet. W dniach 9 i 10 września osiem polskich drużyn rozpocznie zmagania na najwyższym, krajowym szczeblu tej dyscypliny, w tym szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie sezonu 2020/2021 PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet. W dniach 9 i 10 września osiem polskich drużyn rozpocznie zmagania na najwyższym, krajowym szczeblu tej dyscypliny, w tym szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Na inaugurację nasze zawodniczki zmierzą się na wyjeździe z ekipą EKS Start Elbląg. Może być ciekawie, bo w ostatnich sezonach mecze z tą drużyną nie należały do najłatwiejszych. Drużyny od dłuższego czasu prezentują zbliżony poziom, dlatego często o wyniku tych spotkań decydowały ostatnie sekundy. Nic więc dziwnego, że rywalizacja między zespołami z Koszalina i Elbląga zazwyczaj dostarcza kibicom wielu emocji i wrażeń, a także stanowi dobre, sportowe widowisko. Można mieć zatem nadzieję, że podobnie będzie w czwartek, 10 września, kiedy drużyny spotkają się na parkiecie. Przypominamy, że w okresie przygotowawczym koszalinianki spotkały się ze Startem dwukrotnie. Po raz pierwszy uległy rywalkom na wyjeździe 24:27. Drugi mecz, podczas towarzyskiego turnieju w Piotrkowie Trybunalskim także zakończył się dla naszej drużyny porażką. Było 32:34. Jednak wtedy to nie wyniki były najważniejsze, a możliwość sprawdzenia formy i oceny przygotowania zespołu do zbliżającego się sezonu. Kibicom nie pozostaje więc nic innego jak trzymać kciuki i… uzbroić się w cierpliwość, bowiem „biało-zielone” na swoim parkiecie wystąpią dopiero 26 września. Zmierzą się wtedy w meczu 3. kolejki z chorzowskim Ruchem. – Trenowaliśmy na własnych obiektach. Rozegraliśmy siedem gier kontrolnych. Ze względu na pandemię tylko z krajowymi rywalami. Wszystko podczas okresu przygotowawczego przebiegało tak jak zakładaliśmy. Zespół pracuje z pełnym zaangażowaniem, z czego jestem bardzo zadowolony. Dodaje mi to energii do pracy. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. W każdym meczu będziemy walczyli do upadłego i grali ciekawą dla oka, dynamiczną piłkę ręczną – zapewnił Adrian Struzik, trener zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Spotkanie w Elblągu ma się rozpocząć o godzinie 17:30 i będzie można je obejrzeć za pośrednictwem serwisu zobacz.tv, podobnie jak inne mecze PGNiG Superligi, nietransmitowane przez TVP Sport. Link do transmisji znajduje się pod tekstem.

Dla koszalinianek będzie to pierwszy sezon pod wodzą Adriana Struzika. Drugim trenerem pozostaje Waldemar Szafulski. Skład liczy siedemnaście zawodniczek. Do drużyny dołączyły: bramkarki, Katarzyna Zimny i Aleksandra Krebs, skrzydłowa Emilia Kowalik oraz obrotowa Daria Somionka. Nowe lub wciąż ważne kontrakty mają: Natalia Filończuk, Adrianna Nowicka, Paula Mazurek, Martyna Borysławska, Anna Maczka, Gabriela Haric, Iuliia Andriichuk, Lesia Smolinh, Gabriela Haric, Natalia Volovnyk, Dominika Grobelska, Julia Zagrajek oraz Hanna Rycharska. Z zespołem rozstały się bramkarki: Izabela Prudzienica oraz Aleksandra Sach, skrzydłowa Paulia Tracz, a także obrotowa Marta Tomczyk.

Przypominamy również, że 12 marca zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o wcześniejszym zakończeniu sezonu 2019/2020. Nasze szczypiornistki ukończyły rywalizację na 4. miejscu z dorobkiem 28 punktów.

W tym roku do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski przystąpi osiem zespołów: MKP Perła Lublin, Metraco Zagłębie Lubin, EKS Start Elbląg, KPR Gminy Kobierzyce, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Młyny Stoisław Koszalin, Eurobud JKS Jarosław oraz KPR Ruch Chorzów. Zaplanowano 28 serii spotkań podczas czterech rund. Sezon ma się zakończyć 29 maja przyszłego roku.

 

Transmisja on-line dostępna będzie pod linkiem:

http://zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/584-elblag-koszalin