Sprawdzian formy tym razem w Lublinie

10 sie 2020 |

Kolejny sprawdzian formy przed zbliżającym się sezonem 2020/2021 PGNiG Superligi mają za sobą szczypiornistki zespołu Młyny Stoisław Koszalin. Wzięły udział w turnieju towarzyskim Ekogwarancja Cup w Lublinie, w ramach kt ó rego rozegrały dwa spotkania: z Perłą Lublin oraz z KPR Gminy Kobierzyce.
Pierwszego dnia turnieju koszalinianki miały przed sobą niełatwe zadanie. Zmierzyły się z gospodyniami imprezy, czyli lubelską Perłą. Biało-zielone przegrały co prawda znacznie, bo 19:33, ale na tym etapie okresu przygotowawczego wyniki nie są najważniejsze. Poza tym zespół z Lublina już 22 razy sięgał po tytuł mistrzyń Polski, więc należało się spodziewać, że będą chciały się zaprezentować jak najlepiej przed swoją widownią i na doskonale znanym sobie terenie. Od początku dyktowały warunki i w sumie nic dziwnego, że koszalinianki przegrywały do przerwy 8:19. Wprawdzie koszaliński zespół lepiej prezentował się w drugiej połowie, ale i tak lublinianki zwiększyły nieco jeszcze swoją przewagę.
W drugim i ostatnim dniu imprezy nasze szczypiornistki zmierzyły się z zespołem KPR Gminy Kobierzyce. Tym razem po zaciętej i wyrównanej grze koszalinianki wygrały 35:33. – W spotkaniu z Perłą, nasza gra do piętnastej minuty wyglądała dobrze i z wielu elementów możemy być zadowoleni. Natomiast później zarysowała się różnica, wynik nam „uciekł” przez co mecz zakończył się naszą przegraną – mówił Adrian Struzik, trener koszalińskiej drużyny i dodał: – Spotkanie z zespołem z Kobierzyc to był dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszy nas wynik oraz sposób w jaki zagraliśmy. Zrobiliśmy tylko osiem błędów technicznych. Gra była szybka i dynamiczna. Ten mecz mógł się podobać. Jesteśmy zadowoleni także z tego, że do gry wracają kontuzjowane zawodniczki, w dodatku „z przytupem”.
Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin w obu spotkaniach: Katarzyna Zimny, Aleksandra Krebs – Lesia Smolinh 6 i 6, Iuliia Andriichuk 5 i 6, Hanna Rycharska 5 i 8, Dominika Grobelska 1 i 0, Gabriela Urbaniak 1 i 3, Emilia Kowalik 1 i 1, Natalia Volovnyk 0 i 5, Adrianna Nowicka 0 i 1, Martyna Borysławska 0 i 4, Daria Somionka 0 i 1, Julia Zagrajek.
W ostatnim meczu turnieju drużyna MKS Perła Lublin pokonała ekipę KPR Gminy Kobierzyce 29:21. Początkowo w imprezie miały wziąć udział cztery zespoły, ale z powodu trwającej pandemii z turnieju wycofała się słoweńska drużyna RK Krim Mercator Ljubljana. Mecze w lublińskim Globusie rozegrano przy udziale ograniczonej liczby widzów. Do hali mogło wejść tylko dwustu pięćdziesięciu kibiców.
W dniach od 14 do 16 sierpnia zaplanowany jest kolejny turniej towarzyski. Tym razem impreza odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim. Oprócz Piotrcovii, czyli gospodyń, przyjazd zapowiedziały zespoły KPR Ruch Chorzów, EKS Start Elbląg i Młyny Stoisław Koszalin. – Skończył się czwarty tydzień pracy, więc wykonamy podsumowanie. Dalej będziemy pracowali nad motorycznością zespołu. Zgranie i poprawa gry obronnej to priorytet na nadchodzące dni. Jedziemy, gramy i zobaczymy czy to nad czym pracujemy przynosi efekty – zaznaczył Adrian Struzik.
Godziny rozpoczęcia poszczególnych spotkań naszej drużyny podczas turnieju w Piotrkowie Trybunalskim podamy w najbliższych dniach.
(as)