Superliga wznawia walkę

4 lis 2020 |

Dwa tygodnie trwała przerwa w Superlidze piłki ręcznej kobiet. Zespoły, które w niej występują wracają do walki o punkty. Już w piątek, 6 listopada szczypiornistki drużyny Młyny Stoisław Koszalin podejmą ekipę KPR Gminy Kobierzyce.

Dwa tygodnie trwała przerwa w Superlidze piłki ręcznej kobiet. Zespoły, które w niej występują wracają do walki o punkty. Już w piątek, 6 listopada szczypiornistki drużyny Młyny Stoisław Koszalin podejmą ekipę KPR Gminy Kobierzyce.

Zespół z Kobierzyc to aktualne brązowe medalistki mistrzostw Polski w sezonie 2019/2020. Dobrze sobie radzą także tej jesieni, utrzymując się na 3. pozycji. Do tej pory poniosły tylko dwie porażki: z mistrzyniami i wicemistrzyniami kraju. Koszalinianki muszą mieć więc na uwadze dobrą formę rywalek oraz pamiętać, że w składzie znajduje się bardzo doświadczona, grająca niegdyś w koszalińskiej ekipie bramkarka, Beata Kowalczyk. Ponadto zagrożeniem może okazać się Zorica Despodovska, zajmująca aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji strzelczyń. Jej dotychczasowy dorobek w tym sezonie to 38 bramek. Szczypiornistki Młynów radzą sobie natomiast ze zmiennym szczęściem. Co ciekawe, w ciągu ostatnich tygodni zwyciężyły z lubelską Perłą, ale nie dały rady niżej notowanym zawodniczkom Startu Elbląg. Przypominamy, że w ostatnim meczu ligowym „biało-zielone” przegrały na wyjeździe z piotrkowską Piotrcovią, która zdecydowanie lepiej prezentuje się w tym sezonie niż w ubiegłych. Co prawda w ligowej tabeli koszalinianki znajdują się dwie pozycje za szczypiornistkami z Kobierzyc, ale jak widać, podczas rywalizacji na najwyższym szczeblu polskiego szczypiorniaka wszystko jest możliwe. Trudno zatem typować faworytki zbliżającego się meczu. – Cieszy nas to, że będzie to mecz telewizyjny, bo lubimy, gdy oglądają nas kibice, którzy nie mogą być z nami w hali. Jesteśmy mocno zmotywowane, by wygrać to spotkanie. Wiadomo, że każde zwycięstwo się liczy. Ostatni mecz nie poszedł po naszej myśli, ale analizowałyśmy go i wyciągnęłyśmy wnioski. Mamy nadzieję, że ten piątkowy pójdzie nam już lepiej i pokażemy na co nas stać. Bardzo intensywnie się do niego przygotowujemy – zapewniała Adrianna Nowicka, kapitan zespołu Młyny Stoisław Koszalin.

Spotkanie zaplanowano na piątek, 6 listopada. Początek rywalizacji o godzinie 18 w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej. Przypominamy, że wydarzenia sportowe w czerwonej strefie odbywają się bez udziału publiczności. Transmisję można śledzić w TVP Sport.