Tamara Smbatian w Energa AZS Koszalin!

22 kwi 2017 |

Zarząd Piłka Ręczna Koszalin SA, prowadzący zespół Energa AZS Koszalin w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet, pracuje wciąż nad składem zespołu na kolejny sezon. Wraz z rozpoczęciem sezonu sportowego 2017/2018 PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet do zespołu Energa AZS Koszalin dołączy Tamara Smbatian. Do końca bieżących rozgrywek 22-letnia Ukrainka występuje w drużynie MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz.

Zarząd Piłka Ręczna Koszalin SA, prowadzący zespół Energa AZS Koszalin w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet, pracuje wciąż nad składem zespołu na kolejny sezon.
Wraz z rozpoczęciem sezonu sportowego 2017/2018 PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet do zespołu Energa AZS Koszalin dołączy Tamara Smbatian. Do końca bieżących rozgrywek 22-letnia Ukrainka występuje w drużynie MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz.

Jej sportowa kariera zaczęła się we Lwowie, gdzie uczyła się w szkole sportowej. Kiedy miała 15 lat, zaczęła grać w HC „Galychanka Lviv”- trwało to przez 6 lat. W wieku 20 lat wyjechała do Polski, gdzie przez dwa sezony reprezentowała barwy Superligowego zespołu z Nowego Sącza.

W sezonie 2014/2015 z zespołem „Galiczanka” zdobyła Mistrzostwo Ukrainy. W sezonie 2013/2014 zdobyła tytuł „najlepszej zawodniczki ukraińskiej superligi”.
Tamara Smbatian ma na swoim koncie również występy w kadrze narodowej. Można było oglądać ją w narodowej reprezentacji Ukrainy na Mistrzostwach Europy w 2014 w Debreczynie na Węgrzech.
W 2014 w Reykjaviku, gdzie była w kadrze młodzieżowej, była wybrana do „all star team” ( jako jedna z najlepszych piłkarek). W 2013 roku w Katowicach jej zespół wygrał uniwersjadę (7-th European Universities Handball Championship), a ona sama została wyróżniona jako „najlepsza zawodniczka turnieju”.

Ważne/przedłużone kontrakty mają: bramkarki- Beata Kowalczyk, Izabela Prudzienica, zawodniczki rozgrywające- Romana Roszak, Paulina Piwowarczyk, Marcelina Budnicka, Ksenia Protsenko, Tamara Smbatian; skrzydłowe- Paulina Tracz, Klaudia Domaros oraz obrotowe – Kamila Kaczanowska, Hanna Sądej. Prowadzone są jeszcze rozmowy z innymi zawodniczkami.