W środę powalczą z „Kobierkami”

28 wrz 2021 |

Wiele czasu na odpoczynek po niedzielnym meczu nie mają szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin. W środę rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem w starciu 5. serii podejmą zespół KPR Gminy Kobierzyce.

Wiele czasu na odpoczynek po niedzielnym meczu nie mają szczypiornistki Młynów Stoisław Koszalin. W środę rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem w starciu 5. serii podejmą zespół KPR Gminy Kobierzyce.

„Kobierki” to srebrne medalistki mistrzostw Polski w sezonie 2020/2021 i dobrze sobie radzą także tej jesieni. Wygrały wszystkie cztery rozegrane dotychczas spotkania. Tym samym tak jak Zagłębie Lubin zgromadziły 12 punktów i są aktualnie na drugim miejscu w ligowej rywalizacji. To one będą więc liderkami środowego starcia, ale jeśli koszaliniankom uda się powstrzymać „bramkostrzelne” zawodniczki takie jak Vitoria Macedo czy Mariola Wiertelak i zaprezentują się dobrze od pierwszej do ostatniej sekundy to mogą sprawić swoim sympatykom miłą niespodziankę. „Biało-zielone” zajmują obecnie przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem dwóch punktów. Zdobyły je w konkursie rzutów karnych w Kielcach. Podopieczne trenerów Waldemara Szafulskiego i Waldemara Szymańskiego poniosły porażki w pozostałych spotkaniach, ale dwa z nich przegrały tylko jedną bramką udowadniając, że potrafią walczyć i łatwo nie odpuszczają. W składzie koszalińskiego zespołu ponownie zabraknie kontuzjowanej Adrianny Nowickiej oraz Emilii Kowalik, która doznała urazu w meczu 3. serii z lubelską Perłą.

Spotkanie z drużyną z Kobierzyc zaplanowano na środę, 29 września. Początek gry o godzinie 19:30 w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich 4. Przypominamy, że na terenie obiektów sportowych obowiązują obostrzenia sanitarne. Ci, którzy nie będą mieli możliwości oglądać rywalizacji z trybun, mogą skorzystać z transmisji meczu za pośrednictwem portalu emocje.tv. Środowy mecz będzie ostatnim przed ponad dwutygodniową przerwą w rozgrywkach, przeznaczoną na zgrupowanie kadry narodowej.