W Piotrkowie na 5. miejscu

15 sie 2021 |

W zespole Młynów Stoisław Koszalin trwają przygotowania do sezonu 2021/2022 PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet. W piątek i sobotę, 13-14 sierpnia „Biało-zielone” rozegrały trzy mecze podczas I Międzynarodowego Memoriału im. Krzysztofa Kazimierskiego i Grzegorza Tomczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Koszalinianki zakończyły zmagania na 5. miejscu.

W zespole Młynów Stoisław Koszalin trwają przygotowania do sezonu 2021/2022 PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet. W piątek i sobotę, 13-14 sierpnia „Biało-zielone” rozegrały trzy mecze podczas I Międzynarodowego Memoriału im. Krzysztofa Kazimierskiego i Grzegorza Tomczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Koszalinianki zakończyły zmagania na 5. miejscu.

Do udziału w imprezie zgłosiło się sześć drużyn, głównie występujących na parkietach Superligi. Wśród nich znalazły się: Młyny Stoisław Koszalin, EKS Start Elbląg, Eurobud JKS Jarosław, aktualne mistrzynie kraju MKS Zagłębie Lubin, gospodynie turnieju MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski oraz czeski zespół DHC Sokół Poruba, grający na co dzień w czesko-słowackiej MOL lidze.

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy. W grupie A znalazły się: MKS Zagłębie Lubin, Młyny Stoisław Koszalin oraz Eurobud JKS Jarosław , natomiast grupę B tworzyły ekipy: MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, EKS Start Elbląg oraz DHC Sokół Poruba. Pierwszego dnia, w fazie grupowej, zespoły zagrały systemem „każdy z każdym”. Natomiast w sobotę rywalizowały ze sobą drużyny, które zajęły odpowiednio: pierwsze, drugie i trzecie miejsce w swoich grupach.

W piątek koszalinianki rozegrały dwa spotkania. W pierwszym uległy Zagłębiu Lubin 23:31, w kolejnym musiały uznać wyższość Eurobudu. Przegrały z jarosławiankami 20:24. Tym samym „Biało-zielone” zakończyły rywalizację w fazie grupowej na 3. miejscu i następnego dnia spotkały się na parkiecie z drużyną Sokół Poruba, która zajęła tę samą pozycję w grupie B. Tym razem koszalińskie szczypiornistki pokonały rywalki. Mecz zakończył się wynikiem 29:24. – Przez te dwa dni w Piotrkowie nie było łatwo, bo pojechaliśmy tam bez Hanny Rycharskiej i Pauli Mazurek, które leczą kontuzje. Woleliśmy ich nie nadwyrężać, ale przyznam, że trochę nam brakowało tych dwóch dziewcząt. Przede wszystkim niełatwe było dla nas spotkanie z Zagłębiem. Zaczęliśmy je całkiem pomyślnie, ale popełniliśmy kilka błędów w ataku i rywalki wyprowadzały skuteczne kontrataki, co było decydujące w kwestii naszej przegranej. Na razie jesteśmy w trudnym okresie po treningach siłowych, dlatego widać, że dziewczynom brakuje „świeżości”, ale to normalne na tym etapie. Mamy jeszcze prawie miesiąc do rozpoczęcia rozgrywek, więc niebawem będziemy zmieniać specyfikę treningu, by wróciły boiskowa świeżość i szybkość. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z turnieju w Piotrkowie Trybunalskim, bo każda z zawodniczek, które pojechały na tę imprezę mogła pograć i miała swój odpowiedni czas gry. To jest najważniejsze, tym bardziej, że mamy nowe zawodniczki, które muszą się ograć z zespołem. Najbardziej zadowolony jestem z ostatniego meczu z Sokołem, który zagraliśmy bez żadnych problemów i to jest bardzo pozytywne – mówił Waldemar Szymański, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Ostatecznie w turnieju najlepsze okazały się szczypiornistki Zagłębia Lubin, które w meczu o pierwsze miejsce pokonały gospodynie imprezy. Trzecią pozycję zajęła drużyna z Jarosławia, a czwarta przypadła zawodniczkom Startu.

Następnym testem formy będzie dla koszalinianek dwudniowy turniej w Kielcach, którego gospodyniami jest drużyna Suzuki Korona Handball Kielce, która awansowała w tym roku do Superligi. Szczegóły pojawią się niebawem na naszej stronie.

Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich spotkań:

Grupa A:

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – DHC Sokół Poruba 38:28
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – EKS Start Elbląg 33:28
EKS Start Elbląg – DHC Sokół Poruba 35:34

Grupa B:

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 31:23
MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 27:26
Młyny Stoisław Koszalin – Eurobud JKS Jarosław 20:24

Mecz o 5. miejsce:

DHC Sokół Poruba – Młyny Stoisław Koszalin 24:29

Mecz o 3. miejsce:

EKS Start Elbląg – Eurobud JKS Jarosław 25:29

Mecz o 1. miejsce:

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lubin 23:30